Zatímco svět bedlivě sleduje MSI, v čínské LPL se hýbou ledy. Weibo Gaming se po krachu v jarním splitu LPL rozhodli posílit trenérský štáb. Už během dubna opustil tým Easyhoon a dlouho se čekalo s čím Weibo Gaming nakonec vyrukují. Zvlášť po nepovedeném jarním splitu.

Weibo Gaming byl pasováni na jednoho z favoritů LPL. Čtvrtý tým základní části se díky umístění objevil až ve třetím kole playoff. Ambiciózní celek však svoji účast v playoff katastroficky nezvládl. Weibo se ani nestihli zahřát a dostali rychlé 3-0 od pozdějšího vicemistra Bilibili Gaming - aktuálního účastníka MSI. Černý kůň čínské ligy se tak rozhodl pro zásadní změnu. Ta přichází na pozici hlavního trenéra a asistenta.

Daeny dříve trénoval Damwon KIA (Dplus KIA), se kterým získal v roce 2020 titul mistrů světa. Jednu sezónu v tomto týmu také zastával jako analytický kouč. Další velkou štací byla sezóna u korejského giganta T1. Jeden z nejlepších korejských trenérů současnosti se tak vydává okusit čínskou ligu. Zároveň uvidíme, jak se Daenymu podaří ukočírovat hvězdnou sestavu Weiba. Zkušenost a stabilita, to je to, co tým momentálně potřebuje. 

K ruce mu bude na pozici asistenta Fly. Tento další korejský veterán mezi trenéry, který má za sebou angažmá v RNG, T1, Jin Air Greenwings nebo Invictus Gaming, utvoří s Daenym velmi silnou a zkušenou trenérskou dvojici. Organizace si od těchto změn slibuje velké věci.

Tým se na papíře jeví velmi silný a schopný, nicméně mu chybí přísnější vedení, které Easyhoon nedokázal u týmu zajistit. O Weibu se před jarním splitem mluvilo jako o týmu, který má rozvířit vody čínské ligy.

S novým trenérským týmem se nyní Weibo pokusí zaútočit na Worlds. Ambice a potenciál ohrozit aktuální powerhousy jako JDG nebo EDG a zároveň se předvést na mezinárodní scéně tu určitě je. Koneckonců, když se podíváme na sestavu týmu, uvidíme doslova souhvězdí čínské LPL. Hráči jako TheShy, Karsa nebo Xiaohu jsou velkými pojmy v čínské lize. Čínská liga je však velmi nevyzpytatelná a umí trestat i velkéa hvězdné týmy.

Jak se novému trenérskému štábu a týmu celkově představení podaří, to uvidíme během června. Čínská LPL totiž ještě neoznámila pevné datum, kdy letní split začne. Dá se však očekávat, že se tak stane kolem poloviny měsíce.