Pokud je vám tradiční stovka hráčů v battle-royale řezbách málo, nemusíte nadále zoufat. Opět se totiž o slovo hlásí chystaná novinka Maverics: Proving Grounds, která posouvá svět her na přežití jednotlivce opět na vyšší příčku. Chlubí se totiž tím, že proti sobě postaví v jedné hře tisícovku hráčů. Ještě nedávno byl původní předpoklad 400, ale vypadá to, že Maverics míří vysoko. Projekt je to skutečně ambiciózní, ale zároveň je třeba přiznat, že všechny dosavadní střípky informací vypadají velmi pozitivně a hra by tak v sobě mohla nést skutečně velký potenciál. Otázkou je, jak se vše podaří skloubit dohromady.

Obrovská mapa, dynamické prostředí a interakce s hráči

Na veletrhu E3 vývojáři hry odhalili nový oficiální trailer, který je nabytý akcí a zároveň upozorňuje, že se jedná o skutečné záběry z herního enginu. Šéf vývojářské společnosti Automaton, která za Maverics stojí, prozradil, že hra bude obsahovat spoustu zajímavých elementů. Mapa bude stavět na dynamickém prostředí, počasí, organické destrukci, zanechávání stop a spousty dalších prvků, které na papíře znějí opravdu skvěle. Mapa zvaná Isle of Dern bude mít obrovskou rozlohu odpovídající ploše 16 x 16 km.

Kromě toho také víme, že bude hra nabízena jako free-to-play titul, který ale bude nejspíš monetizován prostřednictvím klasických kosmetických předmětů a podobných doplňků. Hra se navíc inspiruje i v klasických MMORPG a vypadá to, že herní lobby vlastně bude takovou menší sociální sítí, ve které budeme moci navazovat spojenectví a vstupovat do interakcí s dalšími hráči.