O tom, jaký výkon nabídne chystaná nová generace konzole Xbox už sice máme nějaký čas představu, každopádně Microsoft zveřejnil kompletní hardwarové parametry a rozhodně je se na co těšit.

Jak už víme, nový Xbox Series X využije procesor AMD Zen 2. Půjde o specializovaný model s osmi jádry, každé taktované na 3,8 GHz. Grafický výkon zajistí opět specializovaný grafický čip postavený na architektuře AMD RDNA 2. Grafika dostala 52 výpočetních jednotek taktovaných na 1,825 GHz, což znamená výkon 12 TFLOPS.

Stejně jako “standardní” AMD čipy Zen 2 a RDNA 2 jsou i tyto vyráběny 7nm procesem. Konzole dále nabídne 16 GB paměti typu GDDR6 a specializované 1TB SSD typu NVME.

Zajímavě je řešeno chlazení. Hardware je rozdělený na dvě základní desky a vše bude chladit proud vzduchu nasávaný ve spodní části. O airflow se postará 130mm ventilátor.

Interní paměť půjde rozšířit pomocí speciálních karet, na kterých Microsoft spolupracuje se Seagate. Kapacitu budou mít 1 TB. Dále je zde podpora pro externí HDD přes USB 3.2.

Zahrnují SSD slibuje dramatické zrychlení načítání. Na videu můžeme vidět, že zombie akce State of Decay 2 je na novém Xboxu načtena o 40 sekund rychleji než na Xbox One X.

Rychlý disk a spousta operační paměti má zajistit také Quick Resume, které umožní rychle přepínat až mezi třemi hrami. Opět se můžete podívat na video, jak to vypadá v akci.

Microsoft se rovněž zmínil o vylepšeních nového gamepadu. Dostal USB-C port, opět používá AA baterie a podporuje Bluetooth Low Energy. Stejně tak se objevilo nové tlačítko pro sdílení klipů a screenshotů.