Celovečerní film ze světa Minecraftu vzniká již řadu let. O dobrodružství se Stevem se mluví prakticky od vydání plné verze hry. Nyní to konečně vypadá, že se tvůrci dohodli na obsazení a po častých změnách scénáristy vybrali toho, kdo film natočí.

Původně měl scénář sepsat Shawn Levy, který ovšem krátce po oznámení z projektu vycouval. Jeho otěže převzal Rob McElhenny stojící například za seriálem Mythic Quest humorně pojednávajícím o vývoji videoher. Ani ten ovšem dlouho nevydržel, a nakonec film připadl Jaredu Hessovi. Ten natočil filmy jako Nepoleon Dynamite a Nacho Libre.

Osm let po oznámení nejspíše známe také hlavního představitele. Steva by si měl zahrát Jason Momoa známý například rolí Aquamana z DC nebo z hvězdné brány. Uzavření smlouvy je podle Holywood Reporter velmi blízko.

Zajímavostí je, že Jason hrál ve Hvězdné bráně s Christopherem Judge (ten ovšem v roli Teal'ca patřil do SG-1 seriálu, Momoa jsme mohli vidět v Atlantidě). Oba herci přitom mají ke hrám blízko. Judge daboval Kratose z God of War, do hrané verze by fanoušci her ovšem pasovali spíše Jasona.

O filmu ze světa Minecraftu toho víme stále velmi málo. Vydání bylo z roku 2019 posunuto na letošek, ale vzhledem k fázi příprav to vypadá na další odložení.