Nedávno Microsoft začal lákat na tajemný “Minecraft: AR”, ze kterého se stal Minecraft Earth. Zřejmě vůbec nejambicióznější hra pro mobilní augmentovanou realitu.

Svoje Minecraft výtvory budete moci umisťovat do skutečného světa, stavět společně s kamarády a dokonce si od ostatních hráčů “půjčovat” materiál na stavbu. Jelikož ale budete fyzicky vedle sebe, tak to bude určitě dost zajímavé..

Abyste ale mohli začít stavět, budete potřebovat zdroje, takže vás čeká spousta chození po skutečném světě, abyste je vůbec našli. Microsoft pomocí OpenStreetMap namapoval do hry skutečný svět, takže třeba rybařit v Minecraft Earth bude nutné poblíž vodních ploch a tak podobně.

Stejně tak hra nabídne tradiční survival a další aktivity známé z tradičního Minecraftu. O umisťování virtuálních předmětů do skutečného světa se postará cloudová technologie Azure Spatial Anchors AR, takže by výsledek měl vypadat dost působivě.

Zahraniční web The Verge si již hru mohl zkusit a výsledné dojmy jsou dost pozitivní. Minecraft Earth by mohla být další velká “věc” augmentované reality, podobně jako v minulosti Pokémon GO.

Hra vyjde někdy v létě pro iOS a Android. Má být zdarma a bez loot boxů. Předpokládá se, že Microsoft nejdříve spustí testovací provoz.