V americkém městě Buffalo, které je součástí západního státu New York, došlo dne 14. května ke střelba. Teprve osmnáctiletý mladík v tamním supermarketu zabil deset lidí a další tři zranil. Jak se záhy ukázalo, svůj čin plánoval na soukromém Discord serveru a celou akci vysílal živě na Twitchi.

FBI celý čin vyšetřuje jako čin z nenávisti. Mladík vystupující pod přezdívkou jimboboiii se totiž podílel na tvorbě 180stránkového dokumentu mapujícího jeho rasistické a antisemitské názory. Zveřejněny byly na online fóru 4chan.

Střelec v sobotních hodinách nejprve před obchodem postřelil čtyři lidi, z čehož tři zraněním podlehly. Následně se okamžitě vydal do vnitřních prostor obchodu, kde namířil zbraň na dalších několik lidí. Celkem bylo postřeleno 13 lidí z toho 11 bylo tmavé pleti.

Útočník měl na sobě vojenské vybavení včetně helmy a také kameru, pomocí které vysílal celou událost na Twitch. Platforma krátce na to účet útočníka zrušila, přesto se obrázky a krátké klipy stále šíří internetem. Zároveň se objevují screenshoty z Discord serveru, kde mladík celou akci plánoval. Jejich pravost zatím nebyla ověřena.

Písemný dokument mapující útočníkovi motivy zmiňuje: "Na diskuzním fóru 4chan jsem se pomocí grafů a memů dozvěděl, že bílá rasa umírá."

Mluvčí Twitche se vyjádřil pro server Kotaku a sdělil, že kanál, kde se streamovala střelba, byl do dvou minut od začátku střelby smazán. Discord rovněž celou situaci prověřuje.