V současnosti již známe několik výrobců, kteří se rozhodli uvést karty 1660 Ti. MSI ale včera ukázalo jak podobu, tak specifikace i "normální" 1660. Oproti 1660 Ti zde není moc změn. Známe zatím tři modely - Gaming, Armor a Ventus, které poběží na čipu TU116-300 s 1408 CUDA jádry. Samozřejmě se MSI nespokojí se základním taktem 1785 MHz, a tak bychom se měli dočkat navýšení až na 1860 MHz u modelu Gaming. Oproti své sestře s označením Ti bude 1660 osazena ještě starší GDDR 5 pamětí s 6 GB a 8 Gbps.

Jak jsme již zmínili, MSI chystá tři modely- Gaming, Armor a Ventus, všechny osazené dvěma ventilátory a vždy dostupné v OC a non-OC variantě. Oficiálního představení bychom se měli dočkat ve čtvrtek, přičemž ve stejný den by měla být karta dostupná i na trhu.

A teď samozřejmě ta nejdůležitější otázka. Kolik to stojí? Dle webu Videocardz je cena stanovena na 219 dolarů, v přepočtu cca. 5000 Kč. Pokud se tato informace potvrdí, trh se staršími generacemi karet se bude muset pořádně pohnout. Totiž, jak jsme již psali, na trhu je přebytek staré generace karet, ale na ceně se to nijak neprojevilo, jelikož NVIDIA nasadila nové generaci vysokou cenovku. Tyto karty se ale svou cenou dostávají na současné ceny 1060. Pokud se ceny rapidně nesníží, 1060 se stanou naprosto neprodejné, stejně tak i 1070. Pokud tedy plánujete stavět nový PC, počkejte si pár týdnů.

Update: Na twitterovém účtu APISAK se objevil test z Ashes of the singularity