Téměř do poloviny svojí základní části dokráčela česká nejvyšší esportová soutěž ve hře FIFA 22. Po sedmi odehraných kolech z celkových patnácti se na čele e:LIGY usadila Viktoria Plzeň. V závěsu, se stejným počtem bodů, je západočeskému klubu také Baník Ostrava a FK Jablonec. Pražské kluby se zatím musí spokojit s umístěním blíže ke středu tabulky. Pátá Sparta má ale zápas k dobru, Slavia dokonce dva.

Velké trápení zatím prožívají obhájci titulu, po odchodu Mikiho a Serona se aktuálně nachází na poslední příčce tabulky. Ostře sledovaný Seron letos oblékl dres Českých Budějovic. Společně se svým týmovým kolegou jim patří osmé místo. Miki společně s eReprezentantem DRMim celou úvodní část tabulce kralovali. Nyní se nachází na čtvrtém místě.

V následujícím osmém kole poměří celky síly mimo oficiální vysílání. Většinu zápasů ale opět nabídnou streamovací kanály jednotlivých klubů. Na oficiální livestream se můžeme těšit v kole devátém, kde nám soutěž nabídne nejprve duel FK Mladá Boleslav proti FC Hradec Králové a následně zápas klubů na čele tabulky - FCVP Esports a MFK Karviná Esports. Přenos začne v 18:30hod. na twitch kanále e:LIGY.