Česká hra Kingdom Come je s námi necelý rok a už stihla oslavit nejeden milník, získat mnohá ocenění a dostat se do povědomí většiny hráčů. Kdo z herního světa nezná Kingdom Come, jako by nebyl. Hra je u nás natolik populární, že se Masarykova univerzita v Brně rozhodla pro letošní podzimní semestr otevřít nový předmět, který se zaměřuje na předhustitské období českých dějin. Na tom samotném by nebylo nic zvláštního, kdyby se však nejednalo o výuku spojenou se počítačovou hrou Kingdom Come.

Samotné kantory zaujal cíl vývojářů, což bylo udržet hru v určitých mezích realistickou a zároveň zábavnou formou informovat svět o zajímavém období našich dějin. A co je vlastně cílem předmětu? Podle jednoho z historiků, působícího na Masarykově univerzitě, chtějí studentům představit dobu, ve které se samotná hra odehrává a zároveň poukázat na rozdílnou interpretaci minulosti z pohledu historika a popkultury.

Historici se však vesměs shodují, že Kingdom Come je spíše historický román, který je však ve svém žánru vyprávěn excelentně, kde se skrývá příběh osobní pomsty a je velmi snadné určit, kdo je zde padouch a kdo hrdina. Nemůžeme však očekávat, že se z něj dozvíme, jak to opravdu bylo.

Niže se můžete podívat, jak taková přednáška probíhá: