PUBG Global Championship je pravidelným vyvrcholením každého roku. O místo na něm se rvou týmy z celého světa. Velmi často se přitom účastní asijské týmy, a pokud se dostanou, jedná se o velký úspěch a důvod k oslavám. O něco méně šťastný je asijský tým Theerathon Five. Před několika dny oznámila thajská organizace  smutnou zprávu. Jsou nuceni obměnit tým, a to jmenovitě trenéra jejich PUBG sekce, Netiwit "NAEZABOY" Necha. Nejedná se přitom o žádné neshody – mladý trenér zemřel z prozatím neznámých důvodů.

NAEZABOY v organizaci začínal na postu hráče. Po několika vyhraných zápasech se začátkem letošního roku přesunul na post trenéra a své hráče dokázal dovést  k mnoha zajímavým úspěchům. Tím nejzajímavějším bylo první místo v letním splitu PUBG Thailand Open 2022. Dále pak druhé místo v PCS6 a nedávno jim čtvrté místo v PCS 7 zajistilo postup na světový šampionát.
Pro tým je smutná zpráva to, že se PGC 2022 nezúčastní v plném složení. Organizace 9. října oznámila, že jejich trenér zemřel. Fanoušci nevědí, co za tím bylo a je to předmětem spekulací. Organizace se rozhodla pro správný krok a slíbila, že své hry na šampionátu věnují památce NAEZABOYe. Aby toho nebylo málo, jeho rodině věnují i jeho část prizepoolu. Velká část Jiho-Asijské scény tak truchlí a drží smutek za nadějného trenéra.