Šíření nebezpečného viru není nic pozitivního. O to víc pak potěší světlé chvilky. Herní vývojář indie hry Fall of Light a Conglomerate 451 proto přišel s nápadem, že se podělí o pár klíčů na Steam.

Někteří lidé musejí zůstat doma a hraní jim může nejen zkrátit čas, ale i přivést je na lepší myšlenky. Právě pro ně Ital Matteo Sciutteri vytvořil obyčejnou google tabulku, kde nyní jsou stovky klíčů, nejen k jeho hrám od indie studia RuneHeads.

Matteo Sciutteri - zkladatel a CEO RuneHeads

Na seznamu se objevují klíče od dalších nezávislých vývojářů a herních společností. Mezi platfomami najdeme krom Steamu i Xbox, Playstation a Nintendo Switch. Aktuálně má tabulka přes tisíc řádků a další přibývají.

Tabulku s hrami najdete zde

Darovat kód ke hře můžou i obyčejní hráči. Pokud máte nevyužité klíče ke hrám, lze je zaslat na adresu uvedenou v Google tabulce. Nejen, že je autor dokumentu přidá, ale dokonce vám na twitteru veřejně poděkuje.

Bohužel se našlo i pár lidí, kteří klíče z tabulky bez oznámení brali a spamovali odkazem na stream Tylera1. Pokud si chcete klíč vzít, napište komentář k dané buňce a vždy se zamyslete, zda opravdu danou hru zrovna vy potřebujete. Buďme k sobě v krizové situaci ohleduplní.