Na letošním Blizzconu byl představen nový datadisk ke hře World of Warcraft: Shadowlands. Osud Azerothu v něm nevypadá vůbec růžově. Bolvar Fordragon v roli Lich Kinga byl poražen a Sylvanas Windrunner rozlomila jeho helmu vedví. Tím otevřela bránu do sféry posmrtného života a narušila tak odvěkou rovnováhu.

Shadowlands budou tvořit čtyři nové lokace – Bastion, Maldraxxus, Ardenweald a Revendreth. Hlavním městem Shadowlands je město Oribos, které se nachází ve středu říše mrtvých. Důležitým prvkem datadisku budou Covenants (řády), jedinečné pro každou lokaci. S jedním z nich se bude moci hráč spojit, což poskytne jeho postavě specifickou výhodu.

Systém levelování se dočká výrazného přepracování, všechny postavy s maximální úrovní z předchozí expanze budou začínat na úrovni 50. Nejvýše dosažitelný level tohoto datadisku bude 60. Dojde k výraznému rozšíření editace postav pro všechny rasy. 

Prozatím se dá předpokládat, že datadisk vyjde na konci příštího léta, po vzoru předchozích expanzí. Je možné si jej předobjednat ve 3 různých edicích (base, heroic a epic).