Asus rozšiřuje portfolio herních notebooků o dva nové stroje. Oba kombinují výkonné komponenty od Nvidie a Intelu. Nový ROG Zephyrus S17 zaujme vyklápěcí opticko-mechanickoou klávesnicí. Zephyrus M16 pak 16:10 displejem s minimálními rámečky.

ROG Zephyrus S17

Prémiový herní notebook ROG Zephyrus S17 obdržel nový procesor Intel Core i9-11900H, který si řekne až o 90 W. Půjde tak o hodně výkonný čip. Podobně je tomu u RTX 3080, která dosahuje až na 140 W. Aby se obě důležité komponenty uchladily, přišel Asus s chladícím systémem AAS Plus. Ten zvedá klávesnici pod úhlem 5° a otevírá tak prostor pro průtok vzduchu.

K dispozici budou dvě verze displeje. Na 17 palcích můžete volit mezi WQHD a 4K rozlišením. QHD Panel disponuje vysokou obnovovací frekvencí a G-SYNC certifikací. Osadit notebook můžete až trojicí M.2 disků. Klávesnice nabídne opticko-mechanické spínače. Cena zatím není známá, dočkat bychom se měli v druhém kvartálu letošního roku.

ROG Zephyrus M16

Zephyrus rodiny M patřil k nejlepším herním strojům minulého roku. Asus má na úspěch spadeno i nyní. Nový M16 obdržel 16palcový displej s QHD rozlišením a 165 Hz. Navíc nabídne poměr stran 16:10 a excelentní pokrytí DCI-P3 barevného prostoru. Tohle se jen tak u notebooku nevidí. Asus přidal i podporu Dolby Vision.

Opět se dostane na procesor Intel Core i9-11900H a grafiku RTX 3070. Takto velký a výkonný notebook přitom neváží ani dva kilogramy. Zepyhrus M16 nabídne 6 reproduktorů, včetně dvou force-canceling basů. Opět nechybí podpora Dolby Atmos. Konfigurace doplní i verze s grafikou RTX 3050 Ti. Notebook bude dostupný ve třetím kvartálu letošního roku.