Sony vydalo video, ve kterém ukazuje kompletní rozebrání Playstationu a všechny technické detaily. Ze 7 minut dlouhého videa lze vypozorovat několik zajímavých skutečností. Sony do detailu propracovalo přibalený stojan. Chlazení zajišťuje obří větrák a masivní heatsinky a všechna USB poskytují velikou přenosovou rychlost.

Prohlídka začíná představením portů konzole. Na přední straně nalezneme USB-C a USB-A s rychlostí až 10 Gb/s.

Zadní strana pak skrývá další dva rychlé USB porty, Ethernet, HDMI 2.1 a napájecí konektor.

Kulatý podstavec je připevněný ke konzoli jedním větším šroubem. Ten lze uložit dovnitř samotného podstavce. V něm je i ukrytá záslepka. Zde se plně ukazuje smysl Sony pro detail.

Ten samý stojan pak lze zasunout do bočnice konzole a tu poté položit na bok.

Až nyní se dostáváme k samotnému rozebrání. Obě bílé bočnice může uživatel odstranit sám bez nářadí. Jsou ke zbytku těla konzole pouze zacvaknuté. Jejich sundání odhaluje velký a zejména hluboký ventilátor.

Nenalezneme zde sice žádné prachové filtry, nicméně Sony zde zmiňuje dva otvory, ve kterých se bude zachytávat prach, který následně proud vzduchu odvede pryč. Otázka je, zde to tak bude fungovat i v praxi.

Pod zašroubovanou krytkou nalezneme volné místo na PCIe 4.0 SSD. Tímto jde o poslední krok, který je při rozebírání konzole vhodný i pro běžné uživatele.

Následuje sundávání záslepek, které nejspíše poruší záruku konzole. Po odšroubování krytu ventilátoru ho lze odpojit a vyjmout. V průměru dosahuje 120 milimetrů a na hloubku má 45 mm. Vzduch nasává ze dvou stran.

O několik šroubků později technik odstraňuje poslední plastové díly a my tak můžeme vidět Blu-ray přehrávač a první heatsinky. Mechanika je oddělena od zbytku konzole kovovým obalem a antivibračními podložkami. Kabely, které jsou vidět na obrázku, spojují antény WiFi 6 a Bluetooth 5.1 se základní deskou.

Po odebrání mechaniky a vypojení zbytků kabelů lze odstranit kovový díl, který stíní základní desku.

Základní SSD i s kontrolerem nalezneme přímo na základní desce.

O přenos tepla mezi procesorem a heatsinky se stará tekutý kov. Jde o jeden z nejlepších vodičů tepla, který používají nadšenci v nejlepších počítačových sestavách.

Heatsinky mají speciální tvar, aby přesně kopírovaly obrys konzole.

Celé video je k dispozici přímo na kanále Playstationu i s anglickými titulky.