Uplynulý rok sice pro mnohé lidi znamenal obrovský výpadek příjmů a nepříjemné měsíce spojené s pandemií koronaviru, firmám v zábavním průmyslu se ale dařilo. Dokazují to i výsledky PlayStationu, který zveřejnil svůj finanční report za uplynulý rok. A herní divizi Games and Network Services se dařilo bořit rekordy.

Celkový příjem této divize činil 24,4 miliardy dolarů, zisk 3,2 miliardy dolarů. Od začátku tohoto roku bylo distribuováno celkem 3,3 milionu konzolí PlayStation 5, od samotného vydání to znamená 7,8 milionu konzolí. Tím Sony překonalo vydání PlayStation 4, které za stejnou dobu prodalo 7,6 milionů konzolí. Sony očekává, že nedostatek hardwarových komponentů bude trvat i po celý tento rok.

Za uplynulý fiskální rok se prodalo téměř 339 milionů her, 58,4 milionu z toho tvořily tituly first-party studií. Potvrzuje se také význam mikrotransakcí – ty přinesly obrovskou část příjmů společně s DLC, vygenerovaly zhruba 8,59 miliardy dolarů. Celkový počet předplatitelů PS Plus činí 47,6 milionu.