Vzhledem k prudkým bouřkám v okolí Chickaga doporučila Národní meteorologická služba ve spolupráci s orgány města Chicaga evakuaci místa akce v sobotu 15. června. Pro bezpečnost účastníků byla akce pozastavena vzhledem k předpovědi příchozí bouřky. Jakmile úředníci starající se o bezpečnost města oznámili týmu Pokémon GO, že počasí je bezpečné, event pokračoval a účastníci byli vyzváni k návratu do parku.

Jako projev uznání za spolupráci účastníků během evakuace a po ní oznámil Niantic, že budou držitelé lístků na Pokémon GO Fest Chicago 2019 vidět pokémny, které měli lovit právě během této akce o víkendu.

  • Pokémon GO Fest Chicago představil pokémony jako Machop, Horsea, Lapras, Lotad, Ralts, Mawile, Absol a mnoho dalších, kteří se objevovali častěji ve volné přírodě během Pokémon GO Festu Chicago 2019. Tato akce bude pro držitele vstupenek na sobotní akci.
  • Sobota 22. června od 9:00 do 19:00. (místní čas)

Kromě toho (podobně jako v loňském roce) budou mít všichni držitelé vstupenek Pokémon GO Fest Chicago 2019 možnost dokončit svůj speciální výzkum z akce i po skončení tohoto víkendu.

Bezpečnost je vždy na prvním místě, je pěkné, že se Niantic stará o náhradu pro držitele vstupenek.