Start desktopových grafik od Nvidie máme za sebou a nyní přichází řada na notebookové verze. Dle informací, které získal web Wccftech se dočkáme třech nových grafik s označením RTX. Půjde o mobilní verze RTX 3060, RTX 3070 a RTX 3080. Obdoby RTX 3090 se nejspíše nedočkáme. Její zaměření na hraní v 8K v rámci notebooku nevyužijeme. Ohledně zbylé trojice jsou plány následující.

Nvidia plánuje nahrazení modelů RTX 2060, RTX 2070 a RTX 2080 (Super) novými verzemi. Konfigurace těchto modelů začínají na Ryzenu 5 a Intelu Core i5 s 8 GB RAM. Nvidia nastřeluje i rozlišení displeje, obnovovací frekvenci, a hlavně cenovku.

Zajímavostí je, že výrobce grafik zatím neplánuje aktualizovat střední a nižší střední třídu GTX grafik. S modely GTX 1660 Ti a dalšími se budeme setkávat u levnějších strojů i nadále. Nejde přitom o žádné překvapení. Nvidia neuvedla zatím ani desktopové nástupce těchto modelů.

První notebooky s RTX grafikami řady 3000 bychom mohli spatřit již na začátku příštího roku. O levné kousky ale jistě nepůjde.