Minulý týden jsme vás informovali o postupu týmu Yikes do nejvyšší PUBG soutěže od GLL. Bohužel se zde tomuto týmu nepovedlo udržet, ale i přesto budeme mít v této soutěži české zastoupení.

GLL ligy jsou dvě: Alfa a Bravo. Jelikož je Alfa brána jako hlavní liga, body za umístění v Bravo lize jsou redukovány o 50%. Každý týden se odehrají 4 hry, po kterých se vytvoří tabulka z obou lig a čtyři nejhorší týmy v Alfě daný týden sestoupí do Brava, zatímco čtyři nejlepší týmy z Brava postoupí do Alfy. Tento proces se opakuje každý týden, přičemž liga je dlouhá 6 týdnů. Na konci ligy týmy s největším počtem bodů postoupí na offline finále.

Tým Yikes bohužel skončil na 13. místě, což znamenal těsný sestup. Již dnes si můžou vybojovat postup do Alfy zpět stačí skončit opět mezi nejlepšími čtyřmi týmy v Bravu. A který český tým se dokázal kvalifikovat z Brava do Alfy? Řeč je o týmu LegitDefault, který nastoupí v následující sestavě:

  • Miroslav "Odstrelovac" Ernygr
  • Miloslav "PiXeL1K" Feik
  • Tomáš "SchlupyyCZ" Bula
  • Jáchym "sundej_boty" Šimeček

Vyjádření kapitána PiXel1ka:

„Po neúspěšné druhé sezóně, kdy nám kvůli maličké chybičce utekla Alpha lobby, se nám konečně podařilo vytáhnout se, protlačit se do GLL a druhý týden v plné sestavě postoupit do Alpha lobby ze třetího místa. Budeme se tedy snažit co nejdéle v Alpha lobby vydržet a nahrát tak potřebné body, které budou rozhodovat o tom, zda-li postoupíme společně s top 7 EU týmy na GLL LAN finále.“
 

GLL si připravila vysílání obou divizí na svých oficiálních streamech.

Oficiální stream Alfa divize (tým LegitDefault):

Oficiální stream Brava divize (tým Yikes):