Po dlouhé odmlce nového herního obsahu se PUBG probouzí a pravděpodobně ve velkém. Na svém Twitterovém účtu ukazuje první tři fotky nové mapy, která má být podle vydolovaných informací velká 2x2 kilometry, tedy doposud nejmenší (Sanhok je rozložen na 4x4 kilometrech). Podle některých dataminerů by již brzy měl na test servery přijít nový patch nejen s touto mapou, ale zřejmě i s novými zbraněmi (výbušnina C4), novými animacemi a funkcemi na nové mapě, jako jsou například destruktivní překážky, jak ukazuje jedna z fotek. Bohužel, tato nová mapa zřejmě nahradí rok starou zimní mapu Vikendi, která byla na pohled nejpropracovanější, zatím ale není nic oficiálně potvrzeno.

První obrázek ukazuje prostory velice podobné mapě Miramar s nádechem islámské kultury. Na dalším obrázku je zobrazen nápis "Jamila", který v arabštině označuje dívčí jméno, které je překládáno jako "krásná, půvabná".

Dále je možné vidět plakát, na kterém je zřejmě zobrazen fiktivní ostrov na půli cesty mezi reálným ostrovem Maltou a státem Libye. Posledním zveřejněným obrázkem je zobrazení hráčů přímo v boji. Uvádí se, že mapa bude mít zničitelné prostředí, tak jak je tomu například v Battlefield V a bude obsahovat černé zóny. Co přesně tyto zóny jsou a k čemu budou sloužit se zatím neví.

Vše je zatím pouze ve stádiu dohadů, ovšem jisté je, že přijde velký patch s novým herním obsahem, a to již brzy. S novou mapou začne i nová sezóna, jejíž předpokládaný název je "Shakedown".

PUBG na svém Facebookovém účtu zveřejnilo také tuto fotku výbušniny C4 s komentářem: "Pokud za sebou slyšíte časovač, je příliš pozdě na útěk." Tato fotka byla ale vzápětí smazána, nicméně dokazuje, že C4 bude zřejmě exkluzivní zbraní pro novou mapu.