V minulém týdnu se odehrála NA a CIS kvalifikace na PGI do Berlína. O těchto kvalifikacích jsme vás informovali v tomto článku. Jak tyto kvalifikace dopadly?

V ruské části nedošlo k překvapení: Favoriti v podobě týmů Natus Vincere a Avangar si mezi 20 kvalifikovanými týmy vedli nejlépe a za měsíc je uvidíme v Berlíně, kde si zahrajou o 2 milióny dolarů.

V americké části byl boj znatelně vyrovnanější. Aby vás bodové hodnoty nemátly, je třeba zmínit, že zde byl odehrán jiný počet her a taktéž bylo použité jiné bodování. Do Berlína se z americké části podívají: Team Gates, Ghost Gaming a Honeybadgernation. Hodně pozoruhodný výkon, zaznamenal právě celek Ghost Gaming, jenž byl nucen využít dva hosty a i přes nekompletní sestavu urval postup!

A to není vše, od 29.6.-1.7.2018 probíhá v britském Leicesteru finále evropské části. Dvacet týmu si to v těchto dnech rozdají o tři postupová místa do Berlína a prizepool 100 tisíc dolarů. Kvalifikace se zúčastnili i české týmy, přičemž nejblíže k postupu po korekci výsledků měla Alza Gaming, které chybělo 30 bodů. Všem hráčům, kteří reprezentovali Česko nebo Slovensko děkujeme a doufáme, že na příštím turnaji uvidíme i naše domácí vlajky. A které týmy postoupili do hlavní fáze? Nalezneme zde celky jako Faze Clan, Alliance, Team Liquid, Method nebo Team Penta. Jenom tyto názvy již slibují velkou podívanou. Pokud vás zajímají ostatní týmy které se kvalifikovaly, odkaz s informacemi naleznete zde.

Akce bude samozřejmě celá streamovaná:

Budete akci sledovat, případně komu budete fandit? Jaké týmy si myslíte, že postoupí? Určitě nám dejte vědět v komentářích!