Určitě se i mezi našimi čtenáři najdou příznivci trendu posledních let, kdy se na scénu dostávají zajímavé mechanické klávesnice v miniaturním 60% provedení. A právě do tohoto segmentu vstupuje nyní Razer se svým novým modelem, který nese název Huntsman Mini. Motivace je jasná - segment miniklávesnic se stává populárním a Razer nechce zůstávat pozadu.

Miniklávesnice pro hráče

Jde o kompaktní klávesnici, která samozřejmě do jisté míry vychází z konceptu svého dospělého bratra Razer Huntsman. Osazena je fialovými optickými spínači, o kterých Razer tvrdí, že jsou ještě lepší než tradiční mechanické spínače - a to z pohledu odezvy i rychlosti. Jsou mimo jiné také vybaveny silikonovými tlumiči, které přispějí k redukci hluku, který standardní mechanické klávesnice produkují.

Razer mini klávesnice 60%

Dobrou zprávou je fakt, že jsou samotné klávesy tvořeny dvouvrstvým PBT plastem s výrazně lepší odolností oproti klasickým obarvovaným jednovrstvým a Razer se tedy zřejmě ponaučil z kritiky svých dřívějších modelů. Spodní řada kláves má standardní rozložení, základ konstrukce je hliníkový a nechybí odpojitelný opletený kabel s konektorem USB-C.

Razer Huntsman Mini klávesnice herní

Samozřejmostí je potom kompatibilita s Razer Synapse 3 a možnost využívání široké škály barevných efektů díky komplexnímu RGB podsvícení. Doporučení cena byla stanovena na 129,99 EUR. K dispozici bude klávesnice v černém i bílém provedení.