Alienware jistě není potřeba dlouze představovat. Herní odnož DELLu je s gamingem spjata úzkou vazbou už dlouhá léta a její herní notebooky jsou svým způsobem ikonické. Dnes se ale podíváme na nedávno uvedenou sérii periferií, respektive konkrétně bez/drátovou herní myš Alienware AW610M s RGB podsvícením, sedmi tlačítky a zajímavým designem.

Herní myš podsvícená Alienware

Herní myší rodinka se stylovým designem

DELL pod svým gamingovým brandem uvedl v podstatě tři modely myší – AW310M, AW510M a AW610M. Liší se především možnostmi připojení, použitými snímači nebo také počty tlačítek. Námi testovaný model je tedy analogicky podle zvyšující se číslovky nejvyšší.

Myš pro hráče Alienware RGB

Herní myš AW610M je plně bezdrátová a v těle ukrývá nabíjecí lithiovou baterii. Prodávána je ve dvou barevných variantách – tmavší Dark side of the moon a světlé Lunar light, kterou můžete vidět na fotografiích. Design je symetrický, nicméně trochu zvláštně tvarovaný, což ještě zvýrazňují rozdílné barvy zadní základny a zbytku myši. Je obecně spíše větší – rozměry činí 13,33 x 7,76 x 4,92 cm. A také nepatří k nejlehčím, protože váží hned 117 gramů.

Dostatek tlačítek a variabilita připojení

Celkově je ale poměrně univerzální a svým tvarováním se rozhodně hodí pro palm grip, nicméně i manipulace myší pouze úchopem prstů je komfortní a vyhovovala mi. Na boční straně najdete dvě programovatelná tlačítka a kromě klasických tří včetně kolečka je uprostřed umístěno ještě jedno dvojité s možností klikání „vpřed“ a „vzad“ sloužící primárně k přepínání profilů DPI, ale samozřejmě mu taktéž můžete přisoudit i jiné funkce.

Myš Alienware AW610M

V dolní části najdete tlačítko pro vypínání a také šuplík na USB přijímač. Speciálním doplňkem je potom přepínač citlivosti kolečka, který Alienware označuje jako revoluční inovaci. Přepíná mezi citlivostí 12/24 kroků na jedno proscrollování. Pomalejší režim mi osobně příliš nevyhovoval a kolečko působilo příliš líným dojmem, ale je možné, že si i tento režim své příznivce najde.

RGB nemohlo chybět

Model je vybavený také čtyřmi RGB zónami s podporou 16,8 milionů barev – dvě najdete v zadní části na okrajích, tradiční logo mimozemšťana uprostřed a také svítí linie pod kolečkem. Celkově hodnotím design jako opravdu povedený – byť jde o subjektivní hledisko, myslím si, že si myš zachovává styl a zároveň vybočuje z klasických trendů, což může být i konkurenční výhodou.

Alienware herní myš AW610M

Co se týče hlavních vlastností, AW610M je vybavena vlastním Alienware optickým snímačem s rozlišením 16.000 DPI. Rychlost snímání činí slušných 400 IPS, což vede k dobré přesnosti. Jde ale o optiku, takže počítejte s tím, že na lesklém povrchu je přesnost nižší. Sám jsem ale zastáncem používání myši vždy s vhodnou podložkou. Z běžného používání jsem nevypozoroval žádný nežádoucí jitter. Myš se hlásí s polling rate frekvencí až 1000 Hz a zvládá zrychlení až 40G. Použité tlačítkové spínače Omron mají udávanou životnost až 50 milionů kliknutí.

Slušná výdrž, téměř intuitivní software

Doplním ještě, že tedy nejde o ryze bezdrátový model, ale samozřejmě můžete myš používat i s přibaleným kabelem, který zároveň slouží také k nabíjení baterie. Její maximální výdrž je udávána až na 350 hodin, nicméně té lze zřejmě dosáhnout spíše s vypnutým podsvícením a taktéž možná nižší polling rate. Výdrž je velmi variabilní dle použitých nastavení, ale při běžném používání mi myš vydržela opravdu dlouho. Během cca 4 hodinového používání se kapacita snížila asi o 2 procentní body.

Alienware herní myš software

Trochu mě překvapilo, že instalace softwaru Command Center zabírá robustních 624 MB. Na druhou stranu je aplikace přehledná, doplněná animacemi, má vestavěný temný režim a vše se dá poměrně intuitivně nastavovat, jen snad nastavení tlačítek by mohlo být trochu víc jasné – dokonce jsem si v konkurenčních recenzích všiml, že je někde uváděno, že všechna nejsou programovatelná, což ale není pravda. Nechybí rychlá indikace stavu baterie, možnost programování maker, úsporné osvětlení a další vychytávky.

Alienware myš PC hry

Shrnutí

Alienware AW610M je povedeným a designově specifickým kouskem, který určitě nezarmoutí žádného hráče. Celkově jí nelze vytknout nic vyloženě zásadního, pokud se ztotožníte s jejím designem. Mimozemskou myš si teď můžete dopřát třeba na CZC.cz za slušnou cenu 1.990 Kč. Tu vnímám jako adekvátní vzhledem k výše popsaným vlastnostem. A pokud by vás nenadchlo světlé provedení, zkuste mrknou na temnou stranu měsíce.

Recenze Alienware AW610M herní myš