V dnešní recenzi se vracíme do stáje Corsair, která odhaluje další z nových přírůstků mezi počítačové periferie. Herní drátová myš M65 RGB Ultra cílí primárně na hráče FPS a nabídne k tomuto využití všemožné vychytávky, které si záhy představíme.

Corsair FPS myš recenze M65 RGB Ultra

Herní myš s fokusem na střílečky

Hned na úvod je potřeba říci, že tento model působí oproti jiným Corsair myším výrazně silnějším „raw“ dojmem. Spodní skelet tvoří hrubší hliníková konstrukce, do které je možno přišroubovat ve třech místech kulatá závaží. Díky tomu si můžete maximálně přizpůsobit k obrazu svému hmotnost myši (v intervalu 97 – 115 gramů) v konkrétních místech, aby vám vyhovoval její odpor a síla nutná k jejímu rozpohybování.

Recenze Corsair myš sniper tlačítko M65 RGB Ultra

Celkem je myš vybavena osmi tlačítky. Kromě klasické dvojice a kolečka najdete na hřbetu dvě sloužící primárně k přenastavení DPI. Zbývající tři tlačítka jsou umístěna prakticky na pravé straně. Celkově je myš ergonomicky tvarována pro praváky, levá hrana je přizpůsobena pro pohotové uchopení palcem a pravá naopak vypoulená ven. Plastový svrchní materiál je příjemný, kolečko je pogumované s poměrně výraznými stupni otáčení a nechybí ani podsvícené části – především dominantní logo výrobce na zadní straně, pruhy pod ním a hrana kolečka. Svítí také dioda mezi prostředními tlačítky, která značí aktivní profil nastavení citlivosti.

Myš s úpravou hmotnosti Corsair

Pojďme ale k nejsilnějším vlastnostem. Corsair se snaží vyjít vstříc primárně FPS hráčům a osazené optické spínače Omron kombinuje se svou QuickStrike technologií. Jejím smyslem je minimalizace kontaktu mezi samotným tlačítkem a spínačem, což směřuje k minimální prodlevě a okamžité reakci na stisk.

Corsair FPS myš pro hráče M65 RGB Ultra

Zaměřeno na DPI, rychlost a citlivost

Dalším pilířem je Corsair Marksman senzor, jehož citlivost lze nastavovat s přesností na 1 DPI na škále, která končí až neskutečnými 26.000 DPI. Uváděná rychlost snímání 650 IPS patří k nadstandardu. Senzor si poměrně dobře poradil i s provozem na lesklém povrchu a celkově ve mně zanechal dojem vysoké přesnosti. Speciální "sniper" tlačítko potom slouží k operativnímu snížení citlivosti pro ještě vyšší přesnost.

Extrémně rychlá je i frekvence, se kterou se myš hlásí počítači. Corsair  pro drátovou verzi nezapomněl na svou technologii hyper-polling-rate zvanou Axon. Hlásit se tak může až při frekvenci 8.000 Hz. Už v minulosti jsem tuto ultimátní obnovovací frekvenci testoval, nicméně její reálný přínos zřejmě nedokážu oproti běžnému provozu vnímat.

Corsair M65 RGB Ultra iCUE

Gesta, software a vychytávky

Výrobce myslel i na nadzvedávání myši od povrchu při prudších pohybech a myslel na udržení přesnosti. Vychytávkou je potom programování gest, která pak můžete využít k iniciování specifických aktivit (např. přebíjení zbraně). Dost možná ale narazíte na to, že využívání podobných gest můžete využít více třeba i při běžné práci. U hraní je přeci jen jistota zmáčknutí konkrétního tlačítka. Přesto je to docela chytrý doplněk a své využití nepochybně najde.

Vše se nastavuje celkem intuitivně v dobře známé aplikaci iCUE. Navede vás k nastavení konkrétních úhlů naklápění myši a pak už jen zbývá přiřadit konkrétní kýženou funkci.

Herní myš Corsair M65 RGB Ultra recenze dojmy

Shrnutí recenze

Uff - pojďme si to sesumírovat. Různých vychytávek je tu opravdu hodně. Jistě, některé z nich jsou spíše okrajové a jejich přínos nemusí být natolik markantní, ale třeba zmíněná gesta se opravdu dají velice dobře použít i když zrovna nemasakrujete haldy soupeřů ve vaší oblíbené střílečce. Corsair tady zkrátka vykročil správným směrem.

Obecně je myš velmi solidní. Designově možná nemusí být nijak zvlášť atraktivní se svým hrubým vzezřením, ale použitelnost je skvělá. Navíc i cenovka zůstává poměrně příznivě konkurenceschopná. Testovanou drátovou verzi pořídíte už za 1.799 Kč a bezdrátová se v době psaní recenze prodává na CZC.cz za 2.799 Kč.

Recenze Corsair M65 RGB Ultra myš