Corsair uvádí do nabídek obchodů opět novinku pyšnící se svou technologií hyper-processingu AXON. Tentokrát jde o poměrně univerzální herní myš Corsair Sabre RGB Pro. Jak padne do ruky a jak velkým přínosem je extrémní „hlášení“ s frekvencí až 8.000 Hz?

Corsair RGB PRO Sabre myš

Na první pohled obyčejná herní myš

Pojďme na to pěkně postupně. Konstrukčně Sabre RGB Pro nijak zásadně nevybočuje ze zajetých kolejí. Zkrátka se dočkáte klasické dobře lícované plastové konstrukce s relativně pravidelným tvarem, který je ale přizpůsobený pro úchop pravé ruky. Tomu odpovídá i umístění dvou bočních tlačítek pouze na levé straně u palce. Kromě nich myš nabídne už jen klasickou trojici včetně kolečka a jedno tlačítko pod ním, které primárně slouží ke změně nastavení DPI.

Herní myš Corsair Sabre RGB Pro

Úchop je příjemný, myš padne do ruky, ať už ji obejmete v palm-gripu, nebo ji budete ovládat jen konečky prstů. Celkově její rozměry činí 12,9 x 7 x 4,3 cm. Výška v dlani je příjemná a tlačítka dobře umístěná na snadnou manipulaci. Dobrou odezvu má i kolečko při scrollování. Myš patří rozhodně k těm lehčím – váží pouhých 74 gramů. Má klasické drátové provedení s volnějším opletením a USB koncovkou. Pochválit můžu i PTFE kluzné plochy na spodní straně.

Corsair levná herní myš Sabre

Bleskový hyper-processing AXON

Osazen je zde solidní senzor PixArt PMW3392 s rozlišením až 18.000 DPI, nechybí dnes už standardní spínače Omron s životností 50 milionů kliknutí a hráči dost možná ocení technologii Quick Strike, která si klade za cíl stírat moment mezi kliknutím a skutečným stiskem spínače. Tady se oslím můstkem můžeme vrátit opět i k polling rate, kterou si můžete nastavit na 1.000, 2.000, 4.000 nebo zmíněných extrémních 8.000 Hz.

Recenze herní myš Sabre RGB Pro

Míru četnosti hlášení periferií systému beru trochu s rezervou. Extrémní čísla typu 4.000 a více Hz zkrátka nejsem schopen odlišit. Vyhovovat možná budou těm, kteří opravdu ze svých herních nástrojů chtějí vyždímat maximum, ale počítejte s tím, že hyper-polling si řekne také o určitý výkon procesoru.

Customizace je samozřejmostí

V prodeji najdete i verzi bez RGB podsvícení, ale ani námi testovaná myš není výrazně extravagantní. Rozsvícené je její logo výrobce v dolní části, kolečko a nesmím zapomenout na boční indikační diody, které informují o aktivním DPI profilu (celkem můžete přepínat pět variant). O veškeré přizpůsobení podsvícení i funkcí tlačítek se postará robustní software iCUE. Ze škály efektů si určitě vyberete a jednoduché nastavení přeprogramování tlačítek včetně tvorby maker je docela intuitivní.

Corsair iCUE RGB myš pro hráče

Shrnutí

Celkově je Corsair Sabre RGB Pro docela solidním kouskem, který nabízí vše, co byste od myši čekali – přesný senzor, velmi příjemný a univerzální tvar, intuitivní software, kterému můžeme asi vyčítat jedině opravdu velké požadavky na kapacitu úložiště, a k tomu všemu ještě novinku v podobě AXONu. To, jak se extrémní polling-rate stane rozšířeným doplňkem, si netroufnu momentálně odhadovat. Sám tuto technologii nepovažuju za zásadní, ale výrobci ji samozřejmě přinášejí stále častěji a každá konkurenční výhoda se v produktových listech počítá.

FPS MOBA myš Corsair Sabre RGB Pro

Naštěstí se dá říct, že se tato vychytávka neprojevuje v ceně nějak zásadně. Corsair Sabre RGB PRO můžete na CZC.cz zakoupit za 1.590 Kč. V odkaze najdete i variantu bez podsvícení, která je o stokorunu levnější.

Recenze Corsair Sabre RGB Pro herní myš