V redakci nám přistál vzorek dalších sluchátek – tentokrát bezdrátových špuntů Creative Outlier Air Sports. Série Outlier je charakteristická svým „true-wireless“ provedením s oválným pouzdrem. Na první pohled vypadají téměř identicky jako původní Outlier Air nebo třeba zlatá verze. Tento model cílí na sportovce, ale použití je samozřejmě velmi variabilní.

Bezdrátová sluchátka Creative Outlier Air Sport V2

Bezdrátová sluchátka s inovací

Oproti předchozí verzi nabídnou mírně delší, a tedy velmi komfortní výdrž 12 hodin na jedno nabití a celkovou výdrž při dobíjení přes pouzdro až 34 hodin. Do něj se sluchátka ukotvují pomocí magnetků, které drží dostatečně pevně. Pouzdro disponuje čtyřmi diodami indikujícími připojení levého i pravého sluchátka, napájení a nízký stav baterie. Dobíjecím konektorem je USB-C (redukce na USB-A je součástí balení).

Bezdrátová sluchátka Creative Outlier Air Sport V2

Hlavní novinkou je dotykové ovládání, ke kterému nemám výhrady. Funguje dostatečně spolehlivě a nezaznamenal jsem u něj žádné problémy. Samozřejmostí pak zůstává podpora hlasových asistentů Google/Siri, pokročilejší kodek pro Bluetooth audio Qualcomm aptX a AAC a odolnost proti potu IPX5. Vylepšení se dočkal i integrovaný mikrofon s technologií Qualcomm cVc 8.0. Přiznám se, že jsem nerozpoznal oproti např. Outlier Air (které běžně používám dlouhodobě) zásadní rozdíl v kvalitě záznamu, ale pochválit můžu mírně lepší potlačení zvuků v okolí, které u prvotního modelu nebylo úplně komfortní.

Komfortní provedení, kvalitní reprodukce

Používání sluchátek je jinak celkově komfortní – tvar těla zůstává stále stejný, kulatá část se šikovně zasekne do ušního záhybu. Nebudu po dlouhodobějším používání tvrdit, že by při delším delším využití v kuse sluchátka nezačala být nepříjemná. Z osobní zkušenosti mi začínají trochu vadit po cca 2,5hodinovém poslechu, ale rozhodně nejde o nic strašného.

Bezdrátová sluchátka Creative Outlier Air Sport V2

Reprodukce audia je i v tomto případě nadstandardní. Sluchátka mají už v základu skvělý zvuk, na ekvalizér jsem nemusel nijak zásadně sahat a audio bylo čisté a spektrum výšek, středů i basů snadno rozlišitělné. Pozor snad jen na usazování nečistot při dlouhodobějším používání – sluchátka jsou na tohle trošku citlivá a může to mírně degradovat i jejich zvuk. Stačí ale membrány jemně vyčistit a vše se vrací do původních úrovní.

Bezdrátová sluchátka Creative Outlier Air Sport V2

Shrnutí

Creative Outlier obecně zůstávají hodně povedenou sérií bezdrátových sluchátek. Modely se postupně dočkaly drobných inovací, ale stále si nesou především dobrou kvalitu zvuku, slušnou výdrž a docela komfortní a stylové provedení. V zásadě jim nelze nic moc stěžejního vytknout. Creative Outlier Air V2 do své rodiny zapadají a nabídnou zajímavý mix dobrého audia, funkcí i estetiky. Více se o nich můžete dozvědět zde.

Recenze Creative Outlier Air Sports V2