Creative se opět připomíná se svou řadou základních reproduktorů Pebble – tentokrát s označením V3. Podle slov výrobce jsou ještě hlasitější, odvážnější a výkonnější než kdy dříve, nicméně v základu ničím zásadním nevybočují. Zkrátka jde o jednoduchý set 2.0 reproduktorů, které se hodí  jako základní doplněk k PC nebo notebooku.

Creative Pebble V3 reproduktory recenze

Reproduktory s USB-C, ale i Bluetooth

Creative Pebble V3 využívají pouze jediného USB-C kabelu (redukce na USB-A je součástí), což by na první pohled možná mohlo vyvolat dojem omezeného použití kvůli absenci 3,5 jacku, ale nebojte – reproduktory disponují 3,5“ AUS-IN vstupem, takže v případě potřeby stačí sehnat další kabel. Naopak se v základním provedení alespoň jeden ušetřil a nebude vám zbytečně zavazet na stole. Možnosti přehrávání jsou naopak ještě rozšířeny díky integrovanému bezdrátovému připojení Bluetooth 5.0 (použitý kodek je jen klasické SBC, ale žádné pokročilejší řešení jsem v této kategorii ani neočekával).

Staronová konstrukce

Design modelů Pebble je už v podstatě etablovaný. Zaoblená konstrukce vypadá dobře, materiály dobře lícují a plastová konstrukce je pevná. Díky rozměrům 12,3 x 12 x 11,8 cm jsou satelity nepatrně větší oproti předchozím modelům. Přesto jde ale o klasický menší set, který se bez problémů vejde snad na jakýkoliv stůl. Zůstal i kýžený 45° náklon pro vhodnější směřování zvuku. Ovládací prvky najdeme přímo na pravém reproduktoru.

Reproduktory 2.0 k PC recenze

Zapnutí probíhá prostřednictvím regulace hlasitosti, hned vedle nechybí tlačítko Bluetooth režimu a na druhé straně je umístěna indikační dioda. Poslední ovládací prvek najdete na spodní straně. Jde o tlačítko, prostřednictvím kterého můžete zvýšit gain přehrávání – docílíte tedy o něco silnějšího výstupu.

Vyšší gain, ale chybí středy

Kvalita reprodukce je potom v porovnání s jinými drobnými repráčky relativně slušná, ale bohužel je zvláštně zastřené pásmo středů, a to ať už zvýšený gain využíváte, či nikoliv. Výšky i basy jsou naopak dobře zřetelné (výšky možná až zbytečně moc), nicméně spektrum středů se vytrácí a se zvyšováním hlasitosti je tento neduh čím dál zřetelnější. Celkový výkon je 8 W s vysokým gainem a až 16 W při špičkovém výkonu. 2,25“ měniče mají frekvenční rozsah 100 Hz – 17 kHz.

Creative Pebble V3 recenze reproduktorů

Shrnutí

Celkově mám z Creative Pebble V3 trochu smíšené pocity. Na jednu stranu jim nelze upřít dobrou konektivitu (především Bluetooth připojení), slušnou konstrukci a přívětivý design. Na druhou stranu se potom opět musím vrátit ke slabším středům, což dost znatelně ukrajuje na celkovém dojmu z reprodukce. Jistě, pořád jde o velmi malé reproduktory, kde ani neočekávám extrémně výrazné spektrum v celé své škále, ale proti tomuto argumentu zase trochu hraje i cena. Ta byla totiž na oficiálním webu stanovena na 37,99 EUR, což dnes činí prostým přepočtem asi 1.000 Kč. Starší verze se dá sehnat do cca 700 Kč a vyšší cena je samozřejmě opodstatněna hlavně přidanou podporou Bluetooth připojení.

Reproduktory Creative

Pebble V3 tak podle mě zůstávají zajímavou volbou pro uživatele, kteří z jakéhokoliv důvodu potřebují využívat kompaktní reproduktory a vyhovuje jim např. jejich mobilita a zmíněné bezdrátové rozhraní jako alternativa. V tomto ohledu splní tyto satelity v podstatě vše maximálně a zvuk pořád bude dostatečně obstojný. Na druhou stranu pro klasické stacionární použití na jednom místě se nabízí otázka, zda na trhu nenajdeme i robustnější řešení za podobnou cenu.

Recenze 2.0 reproduktory Creative Pebble V3