Dnes se s recenzemi vracíme k audiu a konkrétně po delší době k reproduktorovým soustavám. V redakci nám pro vyzkoušení přistály reproduktory Creative SBS E2900. Jde o zajímavý set dvou satelitů a velkého subwooferu, přičemž Creative tentokrát vsadil na trošku průbojnější design s LED podsvícením.

Reproduktory k PC Creative SBS 2900

Robustní reproduktory v odvážném kabátu

Jde o poměrně výkonnou a robustní sestavu. Efektivní výkon činí 60 W (z toho 30 W tvoří subwoofer), přičemž špičkový se dotahuje až na 120 W.  Subwoofer měří 17 x 33,5 x 31,3 cm a satelity 10,5 x 10 x 17 cm. Konstrukce je ale překvapivě spíš lehčí. Přímo na subwooferu také najdete velký panel s ovládacími tlačítky pro snadné úpravy hlasitosti a přepínání hudby. Pro komplexnější nastavení zřejmě využijete spíše infračervený dálkový ovladač.

Konektory Creative repro 2900

Reproduktory nabídnou standardní frekvenční rozsah 50 Hz – 20 kHz. Reproduktory zvládnou kromě standardního připojení přes AUX vstup přehrávat i soubory MP3 přímo z USB, SD karty nebo naladit oblíbené rozhlasové stanice z analogového FM tuneru. Nechybí možnost přehrávání pomocí bezdrátového připojení bluetooth. Zde si budete muset vystačit s obyčejným kodekem SBC, nicméně pojďme se věnovat spíš samotné kvalitě reprodukce.

Creative SBS 2900 recenze

Doplním ještě, že podsvícení je spíš opravdu velmi okrajovým kosmetickým doplňkem. Efekt dýchání bohužel není úplně plynulý a zřejmě si tak vystačíte se statickým světlem či klidně zhasnutými diodami. Je to koneckonců až druhořadá záležitost.

Solidní, ale někdy až příliš hutný zvuk

Dojem z poslechu je opravdu nadprůměrný a troufám si říct, že splnil moje očekávání. Vyžadovalo to ale trochu trpělivosti s nastavením úrovně basů a zbytku frekvenčního spektra. Subwoofer má výkonu na rozdávání a basy jsou v základu pro malou místnost až zbytečně hutné. Na druhou stranu po mírném stažení nijak nezastiňují příjemně vybalancované středy a výšky linoucí se z obou satelitů. Sestava je naprosto dostatečná na ozvučení větší místnosti a neztratí se tak ani třeba u televize v obýváku. Hlasitost je opravdu solidní, přičemž k zásadnímu zkreslení při jejím zvyšování nedochází.

Creative SBS repro k počítači recenze

Shrnutí

Reproduktory Creative SBS E2900 ve své podstatě nabízejí mnoho funkcí a solidní zvuk, se kterým je sice potřeba si trošku pohrát, nicméně vzhledem k slušnému výkonu se pak dají relativně univerzálně použít pro ozvučení všelijakých prostor od menšího pokoje po rozměrnější obývák. Musím říct, že třeba ze soundbaru kombinovaného se subwooferem Creative Stage jsem měl malinko lepší dojem, ale přesto jde o zajímavou sestavu v klasickém provedení 2.1. Cenově totiž v e-shopech startuje přibližně na částce 1.700 Kč, což se jeví jako adekvátní suma. Navíc se pak můžete spolehnout na rozmanitou řadu funkcí přehrávání z různých zdrojů. Snad jen počítejte s tím, že klasický drátový vstup je pouze AUX, tzn. nehledejte tady například optický konektor.

Recenze Creative SBS 2900 reproduktory