Fractal Design nezahálí a svoje portfolio opět rozšiřuje novým následníkem konzervativního ale zároveň odvážného rodu Meshify. A tentokrát jde o mnohem mohutnějšího bratra oblíbené skříně Meshify C. V dnešní recenzi si totiž posvítíme na nedávno vydaný case Fractal Design Meshify S2 Black s tvrzeným sklem.

Meshify S2

Rozměry

Hned na první pohled je zřejmé, že podoba zůstává zachována – tedy přední panel je vlastně totožný s modelem Meshify C. V jádru je ale skříň vlastně úplně jiná a hlavně rozměrnější. S mírami 53,8 x 23,3 x 46,5 cm vám připomene spíše modely Define R6, která je pouze o kousíček hlubší. O prostor uvnitř skutečně nouze není. Jen pro připomenutí – Meshify C je užší o 1,6 cm a na hloubce ztrácí dokonce necelých 13 cm. Je to taky pořádný kus železa. Váží plnotučných 10,04 kg.

Meshify S2

Na váze se podepisuje velkou měrou také tvrzené sklo. K dispozici je několik variant této skříně – nejlevnější pořídíte neprosklenou, ale jinak je v nabídce klasika s tvrzeným sklem a také verze se zatmavením. Sklo ale není uchyceno pomocí šroubů. Místo toho je přímo zakomponováno do boční desky a nevystupuje tak výrazně mimo hrany skříně.

Vzhled

Design přední části, které dominuje logo výrobce v levém dolním rohu, s klasickým polygonovým vzorem, vypadá moc hezky, nadále umožňuje nasávání vzduchu a filtraci prachu a sám jsem zvědavý, jestli se Fractal Design uchýlí k nabídce samostatně prodejných různých barevných variant stejně jako u Céčka.

Meshify S2

Na horní straně v přední části najdeme všechny potřebné konektory – 3,5“ jacky pro mikrofon a sluchátka, tlačítko na zapínání, dvakrát USB 3.0 a dokonce USB-C. Dále už navazuje jen další dlouhý prachový filtr. Další najdeme tradičně formou vysouvacího šuplíku na spodní straně.

Meshify S2

Interiér a možnosti instalace

V nové Meshify S2 se díky rozměrům interiéru bez problémů zabydlí i velké formáty základních desek EATX s šířkou do 28,5 cm. Hned v základu najdete také namontované tři ventilátory Dynamic X2 GP-14 – z toho dva vpředu, ale celkově můžete na přední panel osadit až tři 120mm nebo 140mm a stejný počet se dá umístit i na horní stranu, což v případě Meshify C možné nebylo. I dolů se u tohoto modelu dají namontovat ventilátory dva.

Meshify S2

Z toho samozřejmě také plyne i širší možnost osazování rozměrnějších 360mm radiátorů vodního chlazení. Meshify C je zvládla jen vepředu. Nová S2 ale umožňuje na strop namontovat rovnou 420mm modely při výšce komponent základní desky do 3,5 cm. Grafická karta může být dlouhá až 44 cm za předpokladu, že máte osazené přední ventilátory (jinak až 46,5 cm). Vzduchový CPU chladič také můžete volit v podstatě bez omezení. Jeho maximální možná výška je 18,5 mm.

Interiér je jinak zcela volný kromě perforovaného tunelu skrývajícího zdroj a kabeláž. Hned na první dobrou si určitě všimnete možnosti osadit grafickou kartu ve vertikální pozici. Není ale problém využít i klasického řešení. Otvory s gumovými krytkami umožní komfortní řešení cable managementu.

Meshify S2

Problém jejich využívání by mohl nastat pouze v případě, kdy byste dovnitř instalovali desku na hraně přípustných rozměrů. Už při šířce nad cca 26 cm by je totiž mohla začít překrývat.

Pod pravou bočnicí se potom nacházejí tři boxy pro 3,5“ pevné disky, plechové rámečky pro osazení dvou 2,5“ disků a hlavně také bonus ve formě rozbočovače, který umožní regulovat až 6 ventilátorů pomocí úprav napětí a v závislosti na řízení přes CPU_FAN.

Meshify S2

Shrnutí

Fractal Design opět nezklamat a se svým obrem Meshify S2 nabídl další alternativu pro uživatele, kteří vyhledávají rozměrnější skříně se stylovým designem a bohatou výbavou. Konstrukce je precizní, lícování v pořádku, lakování taktéž a kovové části jsou pevné a stabilní. Na výbornou se bude řešit i cable management či samotné osazování jednotlivých komponent. Těžko něco vyčítat.

Meshify S2

V kombinaci s širokými možnostmi osazení komponent a chlazení tyto vlastnosti z Meshify S2 dělají skvělou volbu. Jediným šrámem může být možná cena. Skříň zkrátka při svých parametrech musela spadnout do vyšší kategorie a v době psaní recenze ji můžete zakoupit na Czc.cz za 4.022 Kč. Pokud ovšem investujete do svého železa značnější prostředky, dobrá skříň vám usnadní spoustu starostí a také přinese mnohem komfortnější řešení.

  • Kvalitní dílenské zpracování
  • Stylový design
  • Konstrukce tvrzeného skla
  • Možnosti instalace komponent a ventilátorů
  • Východiska pro řešení airflow
  • Vyšší cena