Precizní zobrazovací zařízení pro hráče, které sjednocuje dokonalé barvy, pozorovací úhly, pokročilé obrazové technologie a především rychlost, je tady. BenQ jakožto etablovaný výrobce nejen herních monitorů a periferií nám představuje svůj model BenQ EX2780Q s 27“ IPS panelem, který disponuje rozlišením 1440p a hlavně 144Hz obnovovací frekvencí, díky které zažijete výkon své našlapané herní sestavy na vlastní oči.

BenQ EX2780Q monitor herní pro hráče

Elegantní monitor nejen pro hráče

Ač je BenQ EX2780Q monitorem na míru vytvořeným pro hráče, nelze mu upřít opravdu elegantní provedení. Kombinace černých a vínově hnědých prvků je stylová a rozhodně by nevyčnívala ani v konzervativní manažerské kanceláři. Perforovanou silnější dolní lištu s logem výrobce doplňují velmi tenké rámečky, do nichž je usazený samostatný sedmadvacetipalcový panel.

BenQ EX2780Q monitor herní pro hráče

Zadní strana ukrývá VESA držák (100 x 100), pomocí kterého můžete monitor snadno ukotvit třeba i přímo na nástěnný držák, a také samozřejmě vstupy – dvakrát HDMI 2.0, jeden DisplayPort a také USB-C. Nechybí výstup pro přímé připojení sluchátek. Pozornosti hned na první pohled neunikne lišta s integrovanými reproduktory. Jde o dokonce o 2.1 konfiguraci vyvinutý pod brandem Trevolo (v minulosti jsme měli možnost vidět i samostatné reproduktory, které takto BenQ uvedlo) s výkon 2x 2 W +  5 W.

Rychlost a detaily

Největším lákadlem a výhodou pro hráče ale zůstává samotný zobrazovací panel se slušnými pozorovacími úhly 178°. Kombinace úhlopříčky 27“ a vyššího rozlišení 2560 x 1440 pixelů dala monitoru do vínku perfektní jemnost obrazu. Klíčem k perfektnímu zážitku jsou ale také použité technologie. Inteligentní HDRi se stará o zachování realistického obrazu při současném perfektním vykreslení detailů v tmavém prostředí.

BenQ EX2780Q monitor herní pro hráče

Právě tyto oblasti jsou pro kompetitivní hráče často klíčové – rychlost vyhodnocení situace podmiňuje rychlost reakcí. Na tuto technologii navazuje i Black eQualizer, který se stará o vyvážení nejtmavších odstínů opět v potemnělých scénách. Úprava saturace barev zůstává v režii Color Vibrance, která herní prostředí rozjasní přesně dle vašich potřeb. Monitor podporuje 1,07 miliardy barev a samozřejmostí je rychlá doba odezvy 5 ms. Nemusíte se tak bát viditelného ghostingu či rozmazaných pohybů.

Vytěžte ze hry maximum

Díky vyšší obnovovací frekvenci budete rovněž těžit z vysokých snímkových frekvencí, které váš počítač vygeneruje. Nechybí potom ani podpora technologie Freesync v prémiovém rozsahu 40 – 144 Hz pro DisplayPort i HDMI. V kombinaci s kompatibilní grafickou kartou bude trhání obrazu minulostí. Sami můžeme potvrdit, že je výsledek opravdu dechberoucí. Ať už se projíždíte na koni v Red Dead Redemption 2, nebo raději skáčete po vystavěných strukturách ve zběsilé přestřelce ve Fortnite, plynulý obraz a vyvážené barevné spektrum posouvají herní zážitek na novou úroveň.

BenQ EX2780Q monitor herní pro hráče

BenQ ale samozřejmě myslí i na ochranu vašeho zraku. I tento monitor disponuje označením eye-care, které sdružuje ochranné funkce jako filtraci modrého světla, eliminaci problikávání ZeroFlicker a další – ať už zrovna hrajete, pracujete, nebo tvoříte obsah.

Obejdete se bez externích reproduktorů

Zvuk reproduktorů vás příjemně překvapí. Jste-li u monitorů zvyklí na obvykle plochý zvuk bez znatelně rozlišitelných frekvencí, osazená 2.1 konfigurace Trevolo bude příjemnou změnou. Basové spektrum je výrazně zřetelnější, a naopak výšky nejsou výrazně přepálené. Ve vašem herním koutku si tak můžete užít oblíbené skladby či věrné herní zvuky bez potřeby samostatných reproduktorů či soundbarů. Vybrat si navíc můžete z většího množství nastavení ekvalizéru.

BenQ EX2780Q monitor herní pro hráče

Monitor je také velmi snadno ovladatelný díky dálkovému ovladači, který je součástí balení. Samozřejmě i na zadní straně těla monitoru najdete fyzické navigační tlačítko a v dolní liště je ukryt slider pro operativní změny hlasitosti, ale ovladač nabídne maximální komfort při rychlém přepínání jednotlivých nastavení. Podporována je mezi 18 jazyky samozřejmě i čeština.

Shrnutí

BenQ EX2780Q je unikátním zobrazovacím zařízením, které vám dopřeje maximální komfort a především nadstandardní technologie, které se starají o zachování nadstandardního obrazu. Objednávat jej můžete na CZC.cz v době psaní článku 13.299 Kč.

  • Balík pokročilých obrazových technologií
  • Jemnost obrazu
  • Elegantní provedení
  • Slušné audio
  • Mírně vyšší cena

BenQ EX2780Q monitor herní pro hráče

 


Hardware a periferie testujeme na naší grunexácké testovací sestavě: