Chytré hodinky TicWatch E3 dost možná nebude potřeba představovat sáhodlouze. Svého času si totiž první modely výrobce Mobvoi vysloužily při crowd-fundingové kampani a my sami jsme už měli v uplynulých letech možnost otestovat právě přímého předchůdce dnes testovaného modelu, kterým byly TicWatch E2.

TicWatch E3 recenze chytré hodinky

Smart hodinky zase o kousek dál

Novinka je „É dvojce“ ale na hony vzdálená. Především už v nich tepe Qualcomm Snapdragon 4100, což jim výrazně přidalo na plynulém provozu, a zároveň si vysloužily i lehký upgrade designu. Klasický kulatý 2.5D displej s rozlišením 360 x 360 pixelů (bohužel ne AMOLED) je zasazený do polykarbonátového rámečku a ruku vám obepne silikonový řemínek, který je opravdu pohodlný a lehký, ale zároveň není problém jej případně nahradit díky snadnému mechanismu výměny. Nízkou hmotnost mají i hodinky jako celek – váží pouhých 32 gramů. Obecně je jejich design velmi střídmý a sází na jednoduchost, což funguje velmi dobře.

Mobvoi TicWatch smartwatch recenze

Snapdragon 4100 a plynulý systém s rezervami

Uvnitř těla zmíněnému chipsetu Snapdragon Wear 4100 sekunduje 1 GB paměti RAM. Používání systému je plynulé a pocitově výrazně lepší, než jak tomu bylo po dlouhodobějším používání předchůdce. Dále tu máme 8 GB vnitřního úložiště. To je samozřejmě dostatečný prostor zejména pro ukládání písniček. Bohužel tu s námi stále zůstává neduh - Spotify ve WearOS verzi neumí offline přehrávání hudby, což by jistě ocenili třeba ti, kteří by si rádi s hodinkami šli zaběhat s hudbou bez toho, aby si museli nosit i telefon. Jiná řešení ale jsou a propojení s bluetooth sluchátky funguje na jedničku.

Samozřejmostí je tady integrovaná rychlá GPS (vč. podpory GLONASS a Beidou) a podporováno je dokonce i NFC, které si ale bohužel s Google Pay v našem regionu stále nerozumí. Snad se do budoucna dočkáme. Google mimo jiné připravuje Wear OS 3 a i TicWatch E3 by se mohly updatu dočkat. Zřejmě to ještě bude běh na delší trať, ale s rozšířením spolupráce Samsungu a Googlu v této oblasti se ledy snad opravdu rozhýbají. Bohužel se ale hovoří většinou až někdy o polovině roku 2022.

Sportovní chytré hodinky recenze TicWatch

Spousta sportovních funkcí

Evergreenem jsou potom sportovní funkce. Hodinky disponují akcelerometrem, gyroskopem, senzorem monitorujícím srdeční aktivitu i senzorem okysličení krve. V základu najdete širokou řadu aplikací výrobce Mobvoi, které vám pomohou monitorovat téměř jakoukoliv základní sportovní aktivitu včetně plavání (hodinky jsou certifikovány normou IP68). Díky obchodu WearOS ale samozřejmě můžete nainstalovat i jiné aplikace, které vám mohou vyhovovat více.

A jak je na tom baterie? Bohužel – podobně jako u jiných WearOS hodinek počítejte spíše s klasickou jednodenní výdrží. Při zcela běžném používání, kdy jsem hodinky využíval na notifikace, nárazové měření srdečního tepu a při sportovní aktivitě mi večer displej ukazoval zbývajících asi 18 %. Hodinky je sice možno přepnout i do omezenějšího režimu, který energii výrazně ušetří, ale samozřejmě pak přicházíte o hlavní paletu funkcí.

TicWatch E3 dojmy zkušenosti

Shrnutí

TicWatch E3 jsou bezpochyby povedeným produktem, kterému lze jen těžko vyčítat něco zásadního z pohledu konstrukce či hardwarového vybavení. Pokulhává tady zatím stále jen softwarová stránka, za kterou ale patří výtka samozřejmě někomu úplně jinému. Snad se brzy dočkáme vylepšení WearOS a třeba i NFC plateb nebo sofistikovanější aplikace Spotify. Jsou to drobnosti, které ale právě přinášejí zásadní přidanou hodnotu. Pokud ovšem hledáte všeobecně dobře vypadající hodinky na sledování sportovních aktivit, vyřizování notifikací a běžný provoz, určitě vás TicWatch E3 nezklamou a zároveň budete mít vidinu lepších zítřků před sebou.

Hodinky Android Google WearOS TicWatch

Více se o hodinkách dozvíte na stránkách výrobce. V českých obchodech se jejich cena pohybuje v době psaní recenze kolem 5.500 CZK.

Chytré hodinky smartwatch recenze TicWatch E3