Kus čiré nádhery. Jiná slova pro počítačovou skříň NZXT H7 není třeba hledat. Tedy samozřejmě za předpokladu, že vás také fascinují jednoduché linie, ostřejší hrany a minimalistické provedení v černém, bílém či kombinovaném hávu.

Recenze PC skříň NZXT H7 Case bilý

PC Case s jednoduchými liniemi a perfektním designem

Modelu H7 se zkrátka nedá upřít, že si produktovými fotografiemi umí vydobýt pozornost. Přitom jde o obyčejnou skříň podobnou i jiným modelům NZXT a určitě jsme mezi nimi viděli i ikoničtější zástupce, jakými byla třeba H510 Elite s proskleným předním panelem a RGB ventilátory. Jenže to je právě ono – i jednoduchá skříň v pevném provedení a sklem jen na levém víku může vypadat skvěle a NZXT má zkrátka rukopis povedeného minimalistického designu natrénovaný. No řekněte sami – nevyjímal by se tenhle kus dokonale i na svém stole?

Počítačová skříň bílá NZXT midtower dojmy

Rozměry, váha a praktičnost skříně

No ale pojďme vstříc realitě a mrkněme taky na praktičnost. O designu toho padlo už zbytečně moc a realita naplňuje očekávání vypěstované produktovými fotkami. Mid-tower provedení s rozměry 50,5 x 48 x 23 cm je prostě klasika, která nabídne dostatek prostoru pro osazení základních desek od ITX přes mATX a ATX až po EATX typy do 272 mm. Skříň je opravdu robustní, vyrobená z galvanizované oceli a váží 10,3 kg. Bočnice jsou pevné, dobře lícují a neprohýbají se snadno, což je samozřejmě plus.

NZXT H7 cable management kabely zadní strana recenze

Tvrzené sklo tvoří celou boční stěnu a ukotvuje se pomocí drážek a jednoduchého nacvakávacího systému. Interiérový prostor je kompletně volný – zaujme vás snad jen tradičním přepažení úzkým mostem s logem výrobce v pravé části, za který se skryje vedení kabelů. Zdroj je klasicky umístěn dole v tunelu a předvoj mu dělá konstrukce pro uchycení pevných disků ve formátu 3,5“. Zadní strana je na míru šitá pro propracovaný cable management. Kabely můžete vést a kotvit napříč mnoha vybudovanými cestičkami a průchody. Součástí jsou i stahovací pásky se suchým zipem.

NZXT H7 case pro hráče stylový bílý prachové filtry

Vše je jednoduše přístupné

Pochvalu si zaslouží i spodní část. Tunel je velmi dobře přístupný a instalace zdroje ani disků tak nebude problém a najde se tu i místo na schování přebytečné kabeláže. No a za základní deskou dnes už nesmí chybět ani kotvicí destičky pro uchycení 2,5“ úložišť, pokud byste ještě nestihli přesedlat na M.2 tyčinky. No a zbývá čelní panel. Zde se nezapomnělo na 2x USB 3.2 Gen 1 (chválím, že už není pouze jedno) a USB-C 3.2 Gen 2. A neodmyslitelnou součástí je i 3,5“ kombinovaný jack pro připojení sluchátek a mikrofonu.

NZXT case skříň ventilátory bílé H7 Flow

H7 je celá série nových modelů skříní NZXT

S ohledem na uzavřený design přední části přichází samozřejmě na mysl, jak asi skříni bude svědčit omezenější přístup vzduchu. Nutno podotknout, že pravá bočnice je v přední části perforovaná, a to tentokrát i o něco více například v porovnání s H510 Elite. Prostupná je i část spodní. Můžete tedy bez problémů skříň osadit v přední části sérií ventilátorů a průvan vytvářet. Jistě – pokud toužíte po co možná nejvíce velkorysém nasávání z přední strany bez celistvých překážek, NZXT má v nabídce i H7 Flow, jejíž přední strana je kompletně „děravá“. Je to ovšem trade-off za čistý a minimalistický styl a zvukovou izolaci. Již několikrát zmiňované H510 Elite se ale nejvíce podobá třetí ultimátní novinka, která si taktéž zaslouží zmínku - H7 Elite s prosklenou přední částí… Ale teď už zpět k našemu základnímu modelu.

NZXT prachové filtry zkušenosti recenze H7

Prachové filtry a ventilátory

Na všech exponovaných místech najdete prachové filtry, které jsou snadno dostupné a dají se snadno čistit. V interiéru jsou osazeny dva základní ventilátory F120Q v provedení 120 mm. Umí operovat až při otáčkách 1200 otáček za minutu a zprostředkují průtok vzduchu 62,18 kubických stop. Jsou docela tiché, udávaná hlučnost činí 25,1 dBA a sám bych neviděl důvod je měnit za jiné, pokud už vyloženě nemáte vybraný nějaký specifický model. Samozřejmě můžete bez problémů do skříně namontovat i vodní chlazení, a to i 360mm radiátory se třemi ventilátory. Vejdou se do horní i přední části skříně.

NZXT skříň gaming styl recenze zkušenosti

Instalace hardwaru do interiéru je opravdu snadná, líbí se mi jednoduchá manipulace s dílčími sektory skříně, snadné odmontování všech možných panelů i dostupnost všech kotvicích prvků. NZXT si zkrátka potrpí na detailech, které vám montování sestavy zpříjemní. Šrouby jsou dobře přístupné, vše dobře drží a je umístěno logicky tak, aby byl case systematicky využitelný. Osazoval jsem do ní klasickou menší mATX desku společně s grafickou kartou, většinou komponent ukotvenými přímo do desky včetně úložiště společně s vodním chlazením CPU (AiO set) a nemám zkrátka co vytknout.

NZXT přední panel USB C pc case zkušenosti airflow

Shrnutí

Co je tedy slabinou NZXT H7? Snad jen malinko vyšší cena v porovnání s konkurencí. Uzavřených jednolitých modelů je samozřejmě na trhu celá řada a H7 si říká o prémiovou částku 3.699 Kč v době psaní této recenze a zakoupit ji můžete třeba na CZC.cz. Na druhou stranu to ale výrobci nelze mít příliš za zlé. Tuhle hodnotu totiž opravdu dostanete – v podobě robustního provedení, velkého prostoru, chytře vyřešeného interiéru, přípravy na cable management i krásného jednoduchého designu.

Recenze dojmy zkušenosti NZXT H7