Patriot uvádí pod svou značkou Viper Gaming novou myš, kterou řadí v rámci svého portfolia mezi zařízení pro pokročilejší hráče. Řeč je o symetrickém modelu Viper V550, který chce hráče zaujmout nejen svým pravidelným tvarem a univerzálností pro praváky i leváky, ale také slušným optickým senzorem a s ohledem na dnešní trend se neobejde ani bez vícezónového RGB podsvícení.

Rozměry a provedení

Myš si vysloužila poměrně standardní rozměry 12,5 x 6,7 x 3,8 cm a co se váhy týče, sedne lépe spíše těm, kteří mají rádi v ruce těžší kus železa. Nicméně 166 gramů není rozhodně nic extrémního. Opletený USB kabel je dlouhý 1,8 m.

Viper V550

Hned na první omak si uvědomíte, jak je tělo myši zeštíhlené směrem ke středu. Přestože je toto zúžení symetrické, mohlo by vám trochu vadit, pokud používáte k ovládání myši jen konečky prstů – prohnuté hrany k tomu nejsou ideální. Na druhou stranu pro palm grip je model jako stvořený.

Plastové plochy po stranách doplňují pogumované panely. Pod nimi najdete úzké podsvícené pruhy a naopak nad nimi zase dvě vystouplá plastová tlačítka na každé straně.

Viper V550

Na můj vkus by mohla mít i trochu těžší aktivační bod, ale asi si na ně zvyknete velmi rychle a nechtěnému zmáčknutí se naučíte předcházet.

Tlačítka a senzor

Kromě klasických tlačítek tady najdete ještě dvě uprostřed – jedno slouží k přepínání profilů DPI (s možností nastavení od 50 do 10 000) a druhé s nápisem „M“ k přepínání jednotlivých nastavených softwarových profilů čítajících definované funkce tlačítek a také podsvícení.

Viper V550

Viper V550 disponuje optickým senzorem PixArt 3325, který sice rozhodně není vlajkovou lodí tohoto výrobce, nicméně pokud s myší nehodláte pracovat extrémně rychlými pohyby, bude více než dostatečný.

Nativně podporuje 5 000 DPI – vyšší hodnoty pak už zajišťuje myš softwarově. Rating akcelerace je 20G. Obecně tak můžeme říct, že jde spíš o senzor nižší střední třídy.

Software a přizpůsobení

Samotný software je dostupný v českém jazyce, takže nastavení probíhá bezproblémově. Jak už bylo zmíněno – můžete přenastavovat funkce všech dostupných tlačítek kromě přepínače profilů. Využít můžete i implementovaného makro editoru pro složitější operace.

Viper V550

Nastavení RGB můžete provést rovněž v této speciálně vyhrazené aplikaci. Příliš mnoho efektů zde není – v podstatě si budete muset vystačit s barevnými wave efekty a statickými či dýchajícími barvami. I přes minimalistické provedení tak software obsáhne vše, co potřebujete k základnímu nastavení myši dle vašich představ.

Shrnutí

Myš Viper V550 nemíří do souboje s high-endovými konkurenty. Místo toho zřetelně zaujímá místo ve střední třídě. V podstatě nabídne všechny základní věci, které hráč od svého nástroje očekává – jednoduchý design, možnosti softwarového přizpůsobení včetně editoru maker a nezapomnělo se ani na RGB podsvícení.

Viper V550

I přes nižší třídu optického senzoru jistě poslouží více než uspokojivě. Zajímavější ale asi bude s ohledem na svůj tvar především pro uživatele, kteří myš ovládají celou dlaní. Pozitivem je symetrický tvar, takže ji klidně mohou zvážit i leváci.

Ve svém obchodě myš Patriot nabízí za 59,99 USD. U nás zatím ceny nebyly stanoveny.

  • Univerzální tvar pro leváky i praváky
  • Slušný software s komplexním nastavením
  • Profily, makro editor
  • Spíše průměrný senzor
  • Trochu těžší