Po delší době jsme nahlédli do regálů prodejců a podívali se, jakými podložkami si můžete zpříjemnit práci s počítačovými periferiemi. Do redakce nám doputoval obr Genesis Boron 500 XXL s RGB podsvícením, který díky svým rozměrům 80 x 30 cm spolehlivě postačí k pokrytí velké části stolu jak pro myš, tak i pro klávesnici.

Genesis Boron RGB podsvícená podložka

Podložka dorazila srolovaná v klasickém úzkém balení, které se chlubí některými stěžejními vlastnostmi. Boron 500 XXL disponuje hladkým textilním povrchem. Na omak jde o poměrně standardní materiál. Látka působí poměrně odolným dojmem a kapalinu sice udrží na povrchu, nicméně po delší době je znát, že má tendence k mírné savosti. To je ale standard – jinak byste museli sáhnout po výrazně dražších podložkách z jiného materiálu, jakým je třeba Cordura.

Genesis Boron RGB podsvícená podložka

Podsvícená podložka pro masy

Látce nesmí chybět ani povedený herní design s nenápadným logem výrobce na hrudi postavy, nicméně to je samozřejmě věc vkusu. RGB podsvícení tvoří průhledný pás, který podložku lemuje a je k ní přišitý. Osobně tento přístup preferuji oproti dnes už zřídka vídaným pevnějším základnám, do kterých se podložka umisťuje.

Tvar tak zůstává ohebný, musíte si jen dát pozor, abyste zbytečně stehy nepoškodili. Jediná pevná část se nachází v levém horním rohu – najdete na ní konektor pro napájení přes microUSB kabel a také ovládací tlačítko. Podložka totiž disponuje 11 přednastavenými typy podsvícení, které můžete přepínat výhradně tímto tlačítkem. Softwarový ovladač neexistuje.

Genesis Boron RGB podsvícená podložka

Spodní strana je samozřejmě pogumovaná s protiskluzovou úpravou. Podložka skutečně drží na stole jako přibitá i při rychlých pohybech. Povrch je vhodný pro naprostou většinu dnes dostupných snímačů, dle výrobce by měl být uzpůsoben pro zachování precizního sledování pohybu myší opět i při bleskových reakcích.

Shrnutí

Podložka Genesis Boron 500 XXL se může stát zajímavým doplňkem vašeho stolu, pokud toužíte po dalším přílivu svítících prvků v blízkosti vaší sestavy. V její prospěch hovoří hlavně i poměrně příznivá cena s přihlédnutím k rozměrům a alespoň základnímu RGB podsvícení, které obsahuje i několik přechodů mezi vícero barvami.

Genesis RGB podložka

Rozhodování tak asi zůstane především na subjektivním posouzení designu. Pohyb je plynulý, pracuje se na ní dobře a celkový "feeling" je poměrně standardní. A přestože si Genesis nehraje na prémiový top brand, určitě se za její zpracování či design nebudete muset stydět.

V době psaní recenze je k dispozici na CZC.cz za 599 Kč.

  • Příznivá cena
  • RGB podsvícení
  • Standardní OK materiál
  • Pouze několik hardwarově přepínatelných efektů
  • S ohledem na cenu nelze očekávat prémiovější materiály

Genesis RGB podložka