Western Digital jde hráčům naproti a jeden z posledních SSD vzal tuto roli opravdu za svou. Řadu WD_BLACK posílil model SN750 SE, který najdete na pultech obchodů ve verzi propagující poslední Battlefield 2042.

Recenze disk WD_BLACK SN750 SE Battlefield

Když říkám propagující, mám tím samozřejmě na mysli, že je hra v plné verzi přímo dodávána s tímto SSD. Disk zároveň nese logo hry přímo na samolepce na svém těle a hlavně – a to je nejdůležitější – nabídne zajímavé kapacity i rychlost.

Provedení je dnes již naprosto standardní. Jde o M.2 SSD velikosti 2280 využívající sběrnici PCI-Express 4.0. Díky jejímu využití deklaruje výrobce přenosovou rychlost sekvenčního čtení 3.600 MB/s. Zápis má potom probíhat rychlostí 2.000 MB/s. Standardní verze začíná s kapacitou už na 256 GB, ale battlefieldový balíček začíná až u 500 GB. Alternativou je potom velkorysejší 1 TB varianta.

WD_BLACK SN750

Čistě pro rychlé srovnání – standardní verze s kapacitou 500 GB nabízí WD na svém webu za 2.208 Kč a verzi s 1 TB za 4.098 Kč. Ve stejném pořadí je cena balíčku s Battlefieldem 3.799 Kč a 6.699 Kč. Cenová politika je tak bohužel trochu schizofrenní, nemluvě potom o tom, že samotný Battlefield 2042 vychází ve standardní edici na 60 EUR, což je prostým přepočtem cca 1.500 Kč. Cenotvorba na českém trhu tak opravdu spíš odrazuje, ale na druhou stranu věnovat se chceme hlavně disku jako takovému a o hru až tolik nejde.

Recenze: WD_BLACK SN750 SE

 Varianty standardní edice totiž mohou naopak jiným značkám cenově konkurovat velmi dobře a v českých eshopech nabízejí slušnou pětiletou záruku.

Test rychlosti WD_BLACK SN 750 SE

Testy rychlosti dopadly dle očekávání velmi solidně. Disk dosáhl v sekvenčním čtení na průměrnou rychlost z několika měření 3.572 MB/s, čímž se víceméně naplnila deklarovaná maximální hranice v teoretickém provozu. Čtení malých souborů se udrželo v CrystalDiskMarku na hodnotě 57 MB/s. Zápis potom překvapil s poměrně vyšší hodnotou 2.888 MB/s, respektive 215 MB/s. Reálná práce s větším přesunem dat cca 20 GB skýtala průměrnou rychlost 1,635 MB/s. Disk tak zvládne velmi dobře jakékoliv mainstreamové aktivity.

WD_SN 750 SE

Bohužel v českých, respektive evropských podmínkách není balíček s Battlefieldem žádné terno, proto jej hodnotím spíš v obecné verzi. Kdybych měl přihlížet čistě k této herní edici, hodnocení by asi bylo ještě o fous níž. Ale na druhou stranu disk jako takový naopak určitě nezatracujme - nabízí totiž vyvážený mix velmi solidních rychlostí i v běžném provozu, pětiletou záruku výrobce a solidní cenovku (na webu výrobce 2.208 Kč, ale v eshopech často i nižší). Na CZC.cz najdete řadu SN750 zde.

Recenze WD_BLACK SN750 Battlefield dojmy zkušenosti