Druhé čtvrtfinále Esport hokejové ligy započalo živým přenosem v sobotu 25. dubna ve 13 hodin na oficiálním Twitch kanále EHL a O2 TV Sport. Do komentátorských křesel usedli zkušení komentátoři Richard Tesař, Jan Velarta a Ondřej „Lelek" Kvarda. Play-off se hraje na 3 vítězná utkání systémem „Davis Cupu“. Tým, který získá jako první tři výhry, vyhrává sérii.

V prvním čtvrtfinále byla uspěšnější BK Mladá Boleslav, která porazila 3:1 HC Škodu Plzeň. V druhém zápase HC Dynamo Pardubice přehrálo soupeře z HC Energie Karlovy Vary 3:1.

Kometa a Rytíři doplnili čtveřici semifinalistů

Velice napínavé utkání, a jediné ve čtvrtfinále, kde musel rozhodnout až 5. zápas, se odehrálo mezi Bílými Tygry Liberec a HC Kometou Brno. Utkání začalo jednoznačným duelem pro libereckého Adama „Dzouvi" Menšíka, který převálcoval Romana „Blade" Pilného 7:1. Kometě ale spravil chuť v druhém zápase Josef „Pepcastachurcik" Stachura díky výhře 4:6 nad Danielem „DannyZedlo" Sedláčkem. V kooperativním zápase 2v2 bylo úspěšnější brněnské duo, které dokázalo otočit zápas na 2:3. Těsně dopadl 4. zápas, be kterém Dzouvi porazil Pepcastachurcika 4:3. Vyrovnanou sérii rozhodl Blade jednoznačnou výhrou 1:4 nad DannyZedlem. Kometa tak postoupila vítězstvím 3:2 na zápasy.

V druhém sobotním utkání nastupovali HC Oceláři Třinec s vysokými předzápasovými ambicemi na postup proti favorizovaným Rytířům Kladno. Bohužel pro ně, se jim hned první invidividuální zápasy nepovedly. Nejdříve Jaroslav „Jarin" Řehoř si poradil s Michaelem „Michael Hetz" Hetzendorferem 4:2, a poté jeho týmový parťák Martin „Tejky" Tejček posunul KLadno blíž k postupu výhrou 3:2 proti Janu „Honzicek1992" Budayovi. Zápas 2v2 byl naopak v režii Ocelářů, kterým svitla naděje po vítěsztví 1:5. Naději jim ale ve 4. zápase vzal Jarin, který porazil Honzicka1992 opět 4:2. Rytíři Kladno postoupili vítězstvím 3:1 na zápasy.

Páteční semifinále i finále na twitch.tv a O2 TV Sport

Již tento pátek 1.5. od 13:00 se odehrají semifinálová utkání. Následně budou 8. května následovat samotné finále, kde si kluby zahrají o titul prvního šampiona Esport hokejové ligy a rozdělí si prizepool v hodnotě 150 000 Kč. Oba hrací dny můžete sledovat na oficiálním twitch kanále Esport hokejové ligy a také na O2 TV Sport. I tentokrát budou zápasy komentovat zkušení moderátoři Richard Tesař, Jan Velarta a Ondřej „Lelek" Kvarda.

Rytíři Kladno vs. HC Dynamo Pardubice
13:00
Jaroslav "Jarin" Řehoř - Adam "Callmepablo" Čejka
13:30 Martin "Tejky" Tejček - Michal "Michal1996" Vaněk
14:00 Jaroslav "Jarin" Řehoř, Martin "Tejky" Tejček - Adam "Callmepablo" Čejka, Michal "Michal1996" Vaněk
14:30 Jaroslav "Jarin" Řehoř - Michal "Michal1996" Vaněk
15:00 Martin "Tejky" Tejček - Adam "Callmepablo" Čejka

BK Mladá Boleslav vs HC Kometa Brno
15:30
Jindřich "Jifi23" Fencl - Roman "Blade" Pilný
16:00 Radek "Kumbik" Kumbera - Josef "Pepcastachurcik" Stachura
16:30 Jindřich "Jifi23" Fencl, Radek "Kumbik" Kumbera - Roman "Blade" Pilný, Josef "Pepcastachurcik" Stachura
17:00 Jindřich "Jifi23" Fencl - Josef "Pepcastachurcik" Stachura
17:30 Radek "Kumbik" Kumbera - Roman "Blade" Pilný

Jak přímé přenosy na O2 TV Sport sledovat? 

Stanici O2 TV Sport nyní může mít úplně každý na prvních 30 dní za 1 Kč. Stačí si aktivovat tarif Sport Pack do 30. 4. 2020. Vedle toho dostanou zájemci i nejlepší seriály a filmy ve službě O2 TV HBO. Diváci mohou vše sledovat na libovolném zařízení – tedy nejen v televizi, ale také na počítači nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu. Více informací najdete www.o2.cz.