Minulý týden se na veřejnost dostalo velké obvinění, ve kterém je popsáno několik různých případů sexuálního obtěžování v herní společnosti Activision Blizzard. Ačkoliv společnost okamžitě označila některá obvinění za falešná, na celé kauze evidentně bude něco pravdy.

Sociální sítě se postupně plní výpověďmi zaměstnankyň, které se ke kauze hlásí a vypovídají, případně nechtějí promluvit o svých osobních zkušenostech. Mezitím sociální účty Blizzardu mlčí, a že jich není málo.

Kauza se na veřejnost dostala v noci ze středy na čtvrtek. Od té doby nenalezneme žádné tweety na účtech her jako Call of Duty, Crash Bandicoot, Diablo, Overwatch a World of Warcraft, které spadají pod Activision Blizzard. Obdobná situace nastala u Infinity Ward, Sledgehammer Games, Treyarch a samotného Acitivisionu a Blizzardu. Stejně tomu tak je i na Facebooku a Instagramu.

Poslední tweet z Twitter účtu World of Warcraft

Sociální sítě často spravují lidé, kteří nemají co dočinění s vedením společnosti. Ačkoliv je kritika Blizzardu oprávněná, pokud se obvinění ukážou jako pravdivá, osobní útoky na zaměstnance spravující sociální sítě nejsou na místě. Blizzard si toho nejspíše je vědom a v mezičase se vyrovnává nejen s právní skutečností kauzy, ale i zázemím. Na oficiální vyjádření si rovněž musíme počkat. Do té doby žádné tweety okolo Call of Duty nečekejte.