Včera večer nám Sony přineslo další stream State of Play, který byl věnován pouze nadcházející exkluzivní hře The Last of Us II. V tom jsme se kromě příběhového zasazení dozvěděli i spoustu novinek co se herních mechanismů týče.

Příběh se odehrává několik let po prvním díle. V TLOU2 je Ellie už 19 let a po zabydlení v komunitě přeživších si našla už spoustu přátel. Následuje ale velmi silný a násilný čin, který chce Ellie pomstít. Vydá se tak na cestu do Seattlu.

Zde se dostáváme k herním mechanismům. Ve městě totiž narazíme na dvě frakce, a to ozbrojené WLF a nábožensky orientované Seraphites. Jak už vývojáři z Naughty Dog předesílali, nový díl bude mnohem brutálnější, a budeme zabíjet spoustu lidí. To konec konců ukazují i nové gameplay záběry.

V těch ale vidíme i nové mechanismy. Ellie umí nově plavat, skákat přes překážky nebo lézt po laně. Terén budeme zdolávat s koněm nebo pomocí lodě a samozřejmě se Ellie naučila i nové bojové techniky, díky kterým budou boje mnohem plynulejší a také akčnější. Pro fanoušky série doporučujeme se na stream podívat. The Last of Us II vychází 19. června na PlayStation 4.