Minulý rok se plně rozjel trend spolupráce NFT s herním světem. Vyhraněný názor na NFT měl snad každý a někdo celý systém odsuzoval, jiní ho pak vítali. Jak se brzy ukázalo, herní komunity nebyly nadšené z jakékoliv spolupráce vývojářů a esport týmů s tvůrci NFT obsahu. Nejinak tomu bylo i u G2 Esports, světově známé organizace, která spojila síly s metaplexem.

G2 na začátku června 2021 oznámili spolupráci s Bondly jako partnerem pro NFT. Bondly mělo zajistit prodej NFT brandovaného od G2. Dvouletý kontrakt obsahoval řadu poplatků. Bondly mělo zaplatit ročně 2 miliony dolarů za práva a zálohu 1,25 milionů dolarů, která by byla splacena z následujícího prodeje NFT. Bondly za to mělo přístup k obrázkům, videím a audio materiálům G2 spolu se statusem oficiálního partnera organizace.

V lednu 2022 G2 oznámili další NFT spolupráci se společností Metaplex. Opět se setkala s kritikou.

G2 nyní podávají žalobu na Bondly za to, že společnost NFT nedoručila. Hned po prvním zaslání faktury se Bondly vyjádřilo, že společnost již není schopna úspěšně poskytovat NFT. G2 a Bondly se následně nedohodli na odpovědnosti za povinnosti uvedené ve smlouvě a Bondly se tak snažilo spolupráci pozastavit, což G2 odmítli.

Podle Bondly se organizace G2 nechtěla podílet na ukončení spolupráce. Podle G2 bylo Bondly využilo značky G2 k propagaci a závazky, které esport tým požadoval, neplánovalo Bondly splnit. Firma pracující s NFT tak jen využila popularitu G2 Esports.

Podle G2 vznikla organizaci škoda za 5 250 000 dolarů, v přepočtu přes 117 milionů korun. CEO G2 Esports, Carlos "ocelote" Rodríguez při oznámení spolupráce sdílel tweet kde napsal, že je jednoduché NFT nenávidět při tolika proběhlých podvodech. Proto chce spolupráci s Bondly vést jinak tak, aby mohla trvat dekády.