Turnaj Winter Royale byl rozhodně velice povedenou událostí ve Fortnite. Díky oddělenému loot poolu nebyla kompetitivnost turnaje narušena Lightsabery, což se o minulosti říci nedá..ehm ehm Infinity Blade. Dnes máme k dispozici nesmírně zajímavé statistiky co se počtu týmů zúčastněných v turnaji týče.

Hned první den měl evropský region navrch a podle statistik, které dal dohromady @ArcaneGG, se ho zúčastnilo 135 tisíc týmů. Východní pobřeží Ameriky bylo druhé s pouhými 52 tisíci a na třetí místo se vmáčkla Brazílie před druhý severoamerický region. Podívejte se na tabulku sami.

Neméně zajímavá je i druhá tabulka, která ukazuje jak moc je hra populární na konzolích, jenž až na Asii vždy překonali počty hráčů z PC. Opět Evropa počtem hráčů dominovala nad zbytkem světa.

Nelze opomenout fakt, že na rozdíl od jiných turnajů ve Fortnite, mělo Winter Royale dovoleno, aby hráči hráli v jiných než svých domovských regionech. Za cenu vyššího pingu se tak mohli hráči z EU třeba účastnit severoamerické části a obráceně. K tomu má autor také hezkou statistiku, která ukazuje, že se evropské týmy hrající v regionu NA-EAST umístili mnohem častěji v Top 100 než ty americké hrající v EU.

Tyto statistiky dost podporují diskuze ohledně velikosti peněžních odměn v každém z regionů, kdy mnoho hráčů volalo po tom, aby pro Evropu byl vyšší prize pool z důvodu počtu hráčů a tedy větší konkurence. Že na tom asi něco bude podpoří i následující tabulka, která ukazuje, že nejvíce vydělali týmy z menšího západního pobřeží Severní Ameriky (Jedná se pouze o PC a regiony EU, NA-East, NA-West).