Nová řada headsetů SteelSeries Arctis Nova byla navržena od úplných základů a inspirována propracovanými akustickým místnostmi, které poskytují plnou kontrolu nad šířením zvuku. Sluchátka jsou osazena zcela novými Hi-Fi zvukovými měniči a stanovují novou úroveň dokonalosti v rámci vysoce věrného zvuku, čistoty hlasu díky umělé inteligenci a každodenního pohodlí při používání, a to na každé platformě.

K dosažení maximálního výkonu Arctis Nova vyvinulo SteelSeries speciální aplikaci Sonar Audio, která vlastní první parametrický ekvalizér pro hráče. Sonar Audio je navržena tak, aby proměnila jakýkoli headset na herní headset, poskytla neomezené možnosti ovládání zvuku napříč hrami, týmovou komunikací či mikrofonem a umožnila hráčům nastavit frekvenci jednotlivých vstupů a slyšet tak zvuky, na kterých záleží nejvíce.

Spojením těchto dvou prvků, tedy headsetů Arctis Nova Pro a aplikace Sonar Audio, se opět posunuje laťka kvality zvuku a společně definuje nový vysoký standard zvuku headsetů SteelSeries. Výsledkem je ztělesnění nové superschopnosti pro hráče, kteří se mohou spolehnout také na 360° prostorový zvuk, slyšet každý důležitý krok, přebití nebo pohyb nepřítele, a to jen tím, že převezmou kontrolu nad svým headsetem v aplikaci Sonar Audio, resp. pomocí ekvalizéru.

„V každém oboru existují zásadní zlomové okamžiky a tento den je jedním z nich,“ říká Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodává: „Právě dnešním dnem zahajujeme novou éru poslechu zvuku uvedením řady Arctis Nova Pro a aplikace Sonar Audio. Jsme opravdu nadšení, že můžeme nejen hráčům poskytnout vysoce věrný a akusticky přesný zvukový zážitek.“

Již více než 20 let se SteelSeries zaměřuje na hráče, ať už na zážitek při hraní nebo jejich životní styl a řada Arctis Nova Pro je dalším pokračováním usilové snahy, je plně vybavena nejmodernějšími funkcemi, které přesně toto splňují.

Připojení k více zařízením zároveň a přepnout mezi nimi umožňuje Multi-System Connect. Ať už uživatel hraje na počítači, konzoli PlayStation, Switch nebo mobilních zařízeních, a to bez nutnosti přepojovat kabely.

Vzhledem k faktu, že komunikace je naprosto klíčová při kooperativním hraní, byl kladen důraz na mikrofon. ClearCast mikrofon 2. generace nabízí bidirekcionální charakteristiku, kterou používají týmy Formule 1. Nová generace využívá umělé inteligence, reprodukuje čistý hlas a prostřednictvím aplikace Sonar Audio lze nastavit potlačení okolních rušivých elementů v pozadí, jako je stisk tlačítek na klávesnici nebo hučení počítačových ventilátorů a další.

Dlouhé herní seance zpříjemní systém ComfortMAX, unikátní možnost různého přizpůsobení headsetu jakémukoli tvaru a velikosti hlavy. Univerzálnost reprezentuje výšková stavitelnost, otočné náušníky, flexibilní hlavový pásek, pohyblivé závěsy a prémiová ocelová konstrukce s PVD pokrytím, tedy pokrytím velmi tenkou vrstvou materiálu ve vakuu, které společně zajišťují vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Kromě představení „ohromujícího zvuku“ a nových funkcí navržených speciálně pro řadu headsetů Arctis Nova, si hráči mohou vybrat z různých modelů dle kompatibilní herní platformy a z bezdrátové či klasické verze.

Nová řada SteelSeries Arctis Nova Pro je celosvětové dostupná prostřednictvím www.SteelSeries.com nebo u lokálních prodejců za ceny:

  • Arctis Nova Pro 279,99 euro
  • Arctis Nova Pro (Xbox) 279,99 euro
  • Arctis Nova Pro Wireless 379,99 euro
  • Arctis Nova Pro Wireless (Xbox) 379,99 euro
  • Arctis Nova Pro Wireless (PlayStation) 379,99 euro