Dvě největší streamerské platformy, Twitch a YouTube, se už delší dobu přetahují o to, kdo bude mít větší a úspěšnější plejádu tvůrců. Poslední dobou se ale stává, že lidé neodchází z platformy od Googlu na Twitch, ale přesně naopak. Diváci tak platformy mění dost často a musí si pamatovat, kde jejich oblíbený streamer vysílá. V průběhu let na YouTube přestoupila už řada tvůrců a další v tom pokračují.

Streamerka Fuslie a její přestup

Tvůrkyně s přezdívkou Fuslie se na internetu věnuje plejádě témat. Kromě hraní her na jejím Twitch kanále tvořila obsah pro esportovou společnost 100 Thieves a brand Lifestyle. Uprostřed týdne, 7. září, oznámila, že je čas na změnu barvev. S platností ode dneška tak ruší smlouvu s Twitchem a podepisuje exkluzivní dohodu s YouTube Gaming, kde bude pro své fanoušky vysílat.

Novinku oznámila na svém účtu na Twitteru. V době psaní tohoto článku tam Tweet nasbíral téměř milion zhlédnutí. Oznámení nebylo zas tak překvapivé, před pár dny všem svým fanouškům poděkovala za roky podpory a skvělé zábavy, kterou spolu prožili. Počátkem září ukončila své vysílání přesně před půlnocí se slovy, že pokud bude vysílat o trochu déle, něco zlého by se mohlo stát. 

V momentální chvíli má Fuslie na svém Youtube kanále přes 600 000 odběratelů a dalších 100 000 na jiných kanálech, které vlastní. První stream má naplánovaný na dnešní devátou hodinu lze očekávat, že premiéru na nové platformě budou sledovat desetitisíce diváků.