Riot během finálového dne VCT: LOCK//IN São Paulo odhalil místo konání nejdůležitějšího turnaje letošní sezony VCT. Není velkým překvapením, že se VCT: Champions ve hře Valorant, která je známá pro svou obří fanouškovskou základnu v Severní Americe, bude konat právě tam.

Ještě před vypuknutím velkého finále mezi Fnatic reprezentujícími evropský region a brazilskou organizací LOUD na zahajovacím turnaji sezony VCT: LOCK//IN São Paulo bylo odvysíláno video odhalující lokaci pro samotný vrchol sezony, čímž bylo zároveň potvrzeno, že se ani jeden velký turnaj ze série VCT letos do Evropy nepodívá.

  Foto: twitter.com/thekiaforum

Po zahájení sezony v Brazílii a očekávaných VCT: Masters v Japonsku zamíří šampionát na kontinent Severní Ameriky, konkrétně do města Los Angeles. Turnaj ve Valorantu se poprvé podívá do věhlasné arény KIA Forum otevřené v roce 1967, dříve známé pouze jako The Forum. Aréna defaultně pojme 17 500 fanoušků, otázkou však je, zda bude originální kapacita pro světový šampionát ve Valorantu dostupná.

O tom, že jde o svatostánek, kde se „rodily“ legendy není pochyb. Mezi lety 1967 a 1999 hostila tato aréna zápasy týmu Los Angeles Lakers působícího v NBA či hokejového Los Angeles Kings. Podívat by se sem dokonce měly gymnastické disciplíny Olympijských her v roce 2028. Vystoupilo zde také spoustu známých jmen hudebního průmyslu jako je Kendrick Lamar nebo Rihana.