Rozlišení, rychlá odezva a vysoká obnovovací frekvence. Tyto parametry nejčastěji řeší hráči při výběru nového monitoru. Úhlopříčka je pak zvolena dle místa na stole, ale třeba i zvyku. Většina monitorů se prodává o velikosti 23 (případně 24) a 27 palců. Najdou se samozřejmě i monitory s větší úhlopříčkou. LG však uvádí na trh televizi, která má parametry herního monitoru a je jen na vás, jak ji využijete.

LG 48CX je 48palcová televize, které může posloužit i jako monitor. Rozlišení 4K je totiž dostatečně jemné i při vzdálenosti typické pro menší monitory. Televize pak nabídne 120Hz OLED panel a podporu variabilní obnovovací frekvence pomocí G-Sync řešení. Odezva panelu činí 1 ms.

Samotný panel však může zaujmout i příznivce kvalitního obrazu. Televizi nechybí certifikace HDR 10 a Dolby Atmos. O běh se stará operační systém webOS a televizi lze připojit přes čtveřici HDMI. Bezdrátovou konektivitu pak obstará WiFi 5 a Bluetooth 5.0.

Cenovka se ovšem zastavila 1500 dolarech, tedy asi 37 tisících Kč. Za OLED televizi je to přiměřená cena, tato navíc může sloužit ke hraní. Podporu 120 Hz nabídnou totiž například připravované konzole Playstation 5 a Xbox Series X.