Pamatujete si Boogie Down Contest? Soutěž jenž umožnila komukoliv zkusit štěstí a dostat tak svůj taneček do Fortnite? Tak ještě připomeneme - Orange Shirt Kid? Stále nic? Určitě už svítá.

V květnu 2018 vyhlásil Epic Games soutěž o vytvoření nového tanečku do Fortnite. Na vítěze si dnes už skoro nikdo nevzpomene, protože favoritem každého byl malý kluk v oranžovém tričku, který předváděl zcela chaotický tanec. Stal se z něj takový hit, že nakonec v následující sezóně po Contestu jej Epic sám přidal do hry v rámci Battle Passu. Později proběhla ještě menší kontroverze s pokusem o žalobu, ale to bylo předem jasné, že nemá naději na úspěch.

Možná i kvůli kontroverznímu přijetí výsledků nebo úplně něčemu jinému se od té doby žádná podobná soutěž nekonala. Až nyní oznámilo Fortnite a sociální síť krátkých videí TikTok novou podobnou soutěž. Emote Royale je vlastně to samé co Boogie Down. Do 24. ledna máte šanci nahrát svůj tanec na TikTok a mít šanci jej zvěčnit ve hře. K tomu navíc ještě speciální VIP balíček a 25 tisíc V-bucks. Pro jistotu bude nejlepší použít předem schválenou hudbu z tohoto seznamu.