Twitch na stovkách tisíc kanálů sdružuje jedny z největší herních komunit vůbec. Lidé zde mohou sledovat svého oblíbeného streamera, tým, ligu nebo událost. Často jsou jednotlivé kanály propojené, co se diváků týče. Právě toto mapuje reddit uživatel Kgersh svým Twitch Atlasem.

Možná jste již o Twitch Atlase slyšeli. Kgersh je tvoří už řadu měsíců a nejnovější diagram je již šestým v pořadí. Podívat se na něj můžete kliknutím na náhled níže.

Na grafice o rozlišení 5 043 × 4 664 pixelů můžete vidět řadu shluků kanálů. Ty jsou rozdělené podle národnosti, případně i hry. V pravém rohu nalezneme například streamery s přezdívkou ibai a auronplay patřící do španělské komunity. Dole nalezneme červené ruské kanály CS:GO a Doty. Oba jsou blízko mezinárodním kanálům patřičných her.

Prostředek pak patří anglicky mluvícím kanálům. Zde se shluky kanálů dělí zejména podle žánru a her. Uprostřed nalezneme Shrouda, který hraje řadu FPS titulů, Tyler1 zase pravidelně zapíná lolko. Na druhé straně xQc a Pokimane hrají zcela odlišné hry.

Samozřejmě nechybí ani česká stopa. Domácí kanály nalezneme vpravo dole od ESL_CSGO a Amouranth. Pár kuliček nese jména jako Agraelus, Herdyn, Xnapy, Mazarini1k, resstpowered a například CzechCloud.

Máte na nějakém kanále subscribe? Zkuste ho najít v Twitch Atlasu a zjistěte do jaké části na Twitchi patří.