Při nákupu krabicové verze GTA 5 dostanete mimo instalačního CD také plakát s mapou. Domu Riccobenemu to ovšem nestačilo a rozhodl se, že chce vlastnit o dost podrobnější mapu Los Santos. Rozhodl se proto využít své znalosti produktového návrháře a s pomocí skriptů a 3D tiskárny vytvořil něco úžasného.

Dom si nejdříve musel vytvořit datové podklady k tvorbě modelu mapy. K tomu využil vlastní skript skenující okolí hráče. Program následně posbíral přes milion bodů s přesnou výškou. Jeho kus softwaru dokázal skenovat okolí v rádiusu až jednoho kilometru. Bohužel mapa v GTA se načítá postupně a je o dost větší. Sběr těchto dat tak zabral okolo sta hodin.

Následně naskenovaná data spojil a převedl do kartografického softwaru. Celkově získal 500 milionů bodů tvořících mapu. Následně začal s tiskem částí herního ostrova. Některé kousky zabraly až 12 hodit a každý měl okolo 800 mb. Tisk zabral 125 hodin a celý projekt včetně ladění drobností zabral 400 hodin. Výsledek můžete níže porovnat s původním návrhem.

Render - návrh vzhledu

Výsledek