Konečně jsme se dočkali. Riot po oznámení toho, že plná verze Valorantu vyjde dříve, než bylo původně naplánováno, konečně vydal patch notes a my se můžeme podívat na to, co si vývojáři přichystali s novou sezónou.

Patch notes jsou skutečně rozsáhlé a kromě novinek jsme se dočkali opravdu spousty balančních změn. Například Sage byla ve velkém nerfnuta. Zvýšil se cooldown na léčící orb, snížily se životy stěny i doba jejího trvání. Phonenix naopak dostal buff na Blaze i na flash a Omenovy schopnosti byly trochu pozměněny. Kompletní změny přeložené do češtiny najdete u nás na webu.

Mapa Split se dočkala změny midu:

STARÝ

NOVÝ


Nový agent a mapa

A samozřejmě nemůžeme zapomenout na novinky. Do hry dorazila nová agentka Reyna. Ta se vyznačuje jako entryfragger, jelikož její schopnosti jí k prvnímu killu dopomohou. Pomocí Q může Reyna z nepřítele, kterého zabila, vysát duši, jenž ji následně vyléčí až do plných životů. Pomocí E opět vezme duši, díky níž se ale na chvíli stane nezranitelnou. C je oko, které Reyna může vhodit do vzduchu. Pokud nepřátelé mají oko ve svém zorném poli, vidí pouze na krátkou vzdálenost. Ultimátní schopnost dá Reyně zvýšenou rychlost střelby, změnu zbraní i jejich nabití a navíc se může ulti spojit s ostatními schopnostmi.

Vývojáři přinesli i celkově čtvrtou mapu Ascent. Tu potkáte v matchmakingu v prvních dnech o něco častěji, abyste si na ní zvykli.


Spike Rush - Nový herní mód

Také jsme se dočkali nového módu Spike Rush, který bude o něco uvolněnější než klasický kompetitivní mód. Spike Rush dá všem útočníkům bomby, jejich cíl zůstává stejný – položit bombu a vyhrát. Po mapě jsou ale rozházené i různé buffy, a mód by tak měl být arkádovější.

KLIKNĚTE SEM PRO KOMPLETNÍ ZMĚNY