Profesionální hráči a streameři se v posledních dnech čím dál více vyjadřují o již dlouhotrvajícím problému, který škodí poctivým hráčům Valorantu. Takzvaný „match fixing“ možná někteří znají již dlouho z League of Legends; ve Valorantu se však o takovém sázení kryptoměn na ranked zápasy, kde samotní sázkaři hru odehrávají tak, aby z jejího výsledku měli užitek, tolik nemluví. Již v srpnu minulého roku na tento problém poukázal bývalý profesionální hráč Valorantu Wedid, který ke screenshotu jedné takové stránky na sázení připsal, že už chápe, proč někteří jeho spoluhráči či protihráči v ranked zápasech schválně hru sabotují.

K situaci se vyjádřil také bývalý hráč za Sentinels a současný hráč za G2 ShahZaM, který na streamu také ukázal screenshot zápasu, na který se dalo vsadit. Zmínil také svého bývalého spoluhráče dapra, který jednu ranked hru dokonce úmyslně vzdal v neprospěch takového sázkaře.

Streamer Tarik, který patří za jednoho nejúspěšnějších v současnosti, popsal situaci také ze svého pohledu. Dle něj samotní sázkaři dokonce kontaktují jeho protihráče, po kterých za příslib peněžitého podílu z výhry požadují, aby se proti streamerovi snažili prohrát. Sami si pak vsadí na výhru streamera, čímž si tak nepoctivě zajistí výhru sázky. Tarik poté ještě specifikoval, že se za hru sází částky až v hodnotách 5 tisíců dolarů.

FNS, profesionální hráč za NRG, na svém osobním Twitteru navrhl ze své strany rovnou hru sabotovat v případě, že jeho protihráčem bude takový sázkař.

Že se jedná o velký problém, který ovlivňuje také běžné hráče Valorantu, nemůžeme popřít; sporné je však řešení, které zatím nepřichází. V minulosti Riot Games ve spojitosti s match fixingy v League of Legends jednotlivé sázkaře banovali, nejedná se však o moc efektivní a plošné řešení problému – ostatně ani není jisté, jestli nějaké takové existuje. Zatím to ale vypadá, že si na vyjádření společnosti ještě budeme muset počkat.