První mezinárodní Valorant Masters je za námi. Luxusní několikadenní turnaj hostil Island a dorazilo hned 10 týmů z celého světa. Šlo tak o první opravdu velké mezinárodní klání. Favoritů bylo hned několik a evropští fanoušci vyhlíželi zejména duely s Fnatic a Teamem Liquid. Z Ameriky to potom byli Sentinels, kteří patřili mezi favority na titul.

Do double elimination bracketu byli Fnatic nasazeni již v rámci play-in. Přes úvodní kolo tým hladce prošel, následně pak narazil na silné Sentinels. Evropští zástupci společně s českým hráčem Martinem "Magnum" Peňkovem museli do lower bracketu. Zde začala opravdu dlouhá cesta. Fnatic vyhráli následné 4 zápasy. Tým nakonec odehrál 7 duelů, nejvíce možných. V tom posledním se celek utkal opět se Sentinels.

Americký zástupce prošel až do finále bez ztráty jediné mapy. Parta okolo hvězdného TenZe zdolala každého soupeře bez většího zaváhání.

Finálová Bo5 série začala velmi vyrovnaně, přesto si Sentinels zajistili vítězství v prvních dvou mapách, a nakonec dotáhli do úspěšného konce i třetí mapu.

Sentinels si vezou domu pohár, nicméně Fnatic ukázali odolnost v lower bracketu, který prošli téměř od samého začátku. Český střelec Magnum tímto bere druhé místo, což je také obří úspěch. K týmu se totiž připojil teprve v dubnu.

Riot má za sebou první velký offline turnaj ve Valorantu a je vidět, že společnost čerpá ze zkušeností nabraných při pořádání League of Legends turnajů a lig. Ačkoliv spectator režim vyžaduje některá další vylepšení, rychlé přestřelky se stále lépe sledují. Důkazem budiž přes milion diváků sledujících finále v jeden moment.

Valorant se tímto zařadil po bok CS:GO jako jedna z mainstream kompetitivních stříleček.

Příští Masters se odehraje v Berlíně ke konci léta.