Dočkali jsme se. Valve ukázalo, na čem v poslední době pracovalo. Valve Index je nový high-end headset pro virtuální realitu, konkrétně platformu SteamVR. Nakonec bude třeba mít Base Stations pro snímání pohybu, byť headset nabízí dvojici kamer, o kterých víme již z minulosti. Ty jsou zde proto, abyste mohli případně bez sundání headsetu vidět okolní svět a třeba se objeví ještě nějaké další využití.

Hlavním cílem Valve je nabídnout nejlepší možný VR zážitek, což se podepsalo na výsledné cenovce a samozřejmě výbavě. Každé oko dostane LCD displej s rozlišením 1440x1600 pixelů, Valve zde upozorňuje hlavně na vyšší obnovovací frekvenci 120 Hz s experimentálním 144Hz režimem. Místo sluchátek má Index integrované reproduktory, takže je nebude nutné štelovat přímo na vaše uši. Nechybí každopádně 3,5mm jack pro vlastní sluchátka.

Nové snímací Base Stations, za předpokladu, že koupíte čtyři, zvládnou snímat místnost o rozměrech 10 x 10 metrů, což už je velké hřiště pro virtuální zážitky. Jenom to bude chtít vyřešit kabel. Dobře vypadají také inovované pohybové ovladače, které si mohou koupit samostatně také majitelé HTC Vive.

Kompletní sada Valve Index s headsetem, ovladači a dvojicí Base Stations přijde na 1079€, což je asi 28 tisíc korun a bude k dispozici 30. září. Pokud ale máte třeba Base Stations, tak můžete koupit headset a ovladač za 799€ tedy asi 20 500 Kč a zásilku dostat koncem srpna.

Majitelé HTC Vive nebo HTC Vive pro mohou koupit jakoukoliv novinku zvlášť. Index headset v tomto případě přijde na 539€, což vychází zhruba na 14 000 Kč.